EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність зниження інтенсивності родового болю під час проведення епідуральної аналгезії у жінок, що народжують уперше

вагітність вагітність
вагітність вагітність

Було проведено проспективне порівняльне нерандомізоване дослідження для вивчення ефективності епідуральної аналгезії з погляду полегшення родового болю, поліпшення результатів та перебігу пологів у першородних у порівнянні з жінками, яким не проводили аналгезії.

Дивитися все

Гловні тези

Епідуральна аналгезія дозволяє ефективно знижувати інтенсивність родового болю у всіх першородних, які погодилися на проведення цієї процедури, і не призводить до підвищення частоти виконання кесаревого розтину та вагінальних операцій.

Передумови до проведення дослідження

Було проведено проспективне порівняльне нерандомізоване дослідження для вивчення ефективності епідуральної аналгезії з погляду полегшення родового болю, поліпшення результатів та перебігу пологів у першородних у порівнянні з жінками, яким не проводили аналгезії.

Методологія

У це квазіекспериментальне дослідження, яке проводилося на базі стаціонару, було включено 70 першородних жінок з одноплідною вагітністю на етапі розродження з головним передлежанням плода. Породіль, які погодилися на епідуральну аналгезію, включали до групи S (n = 35), а породіль, які не погодилися на проведення цієї процедури, - до групи C (n = 35). Для оцінки величини зниження інтенсивності болю використали візуальну аналогову шкалу (ВАШ). Також враховували такі показники, як тривалість пологів, спосіб розродження та результат з боку новонародженого.

Результати

Порівняно з групою C, у жінок із групи S інтенсивність болю була нижчою у всіх контрольних точках проведення оцінки. При болюсній техніці проведення аналгезії середня оцінка за ВАШ групи S зменшилася з 7,94 до 3,86 бала через 20 хвилин, а потім до 1,03 бала через 3 години. Крім того, 88,6% породіль із дослідної групи повідомили про високу задоволеність лікуванням та оцінили зниження інтенсивності болю як «відмінне».

Активна фаза 1-го періоду пологів (понад 6 годин) статистично значуще не подовжилася. Однак було відзначено клінічно значуще подовження 2-го періоду пологів (понад 2 години) (див. таблицю 1).

В обох групах частота виконання кесаревого розтину та вагінальних розроджувальних операцій, а також наслідки у новонароджених були порівнянними. Несприятливого впливу на показники життєво важливих функцій організму матері, оцінку за шкалою Апгар через 5 хвилин та частоту серцевих скорочень плода зареєстровано не було.

У лікувальних закладах епідуральну аналгезію можна застосовувати як ефективний і безпечний спосіб знеболювання під час пологів.

Висновок

У жінок, які народжували уперше і погодилися на проведення епідуральної аналгезії, спостерігалося швидке і виразне зниження інтенсивності родового болю. Тривалість початкового періоду пологів не змінилася, причому тривалість другого періоду пологів незначно збільшилася.

Джерело:

Cureus

Стаття:

Effects of Epidural Analgesia on Labor Pain and Course of Labor in Primigravid Parturients: A Prospective Non-randomized Comparative Study

Автори:

Dipika Deepak і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: