EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Оцінка впливу низькодозної чотирикомпонентної терапії на основі препарату вісмуту або L. reuteri на мікробіоту кишечника

інфекція інфекція
інфекція інфекція

Ціль цього одноцентрового рандомізованого контрольованого дослідження полягала у вивченні впливу низькодозної чотирикомпонентної терапії на основі препарату вісмуту або Lactobacillus reuteri (L. reuteri) на мікробіоту.

Дивитися все

Гловні тези

Низькодозна чотирикомпонентна терапія на основі вісмуту тривалістю 10 днів з прийомом препаратів двічі на добу забезпечує ефективну ерадикацію H. pylori за більш низької вартості та зниження обсягу застосування вісмуту та антибіотиків до мінімуму.

Передумови до проведення дослідження

Ціль цього одноцентрового рандомізованого контрольованого дослідження полягала у вивченні впливу низькодозної чотирикомпонентної терапії на основі препарату вісмуту або Lactobacillus reuteri (L. reuteri) на мікробіоту.

Методологія

В дослідження проспективно включили 46 дорослих пацієнтів з інфекцією, викликаною Helicobacter pylori (H. pylori). Пацієнти отримували низькодозну чотирикомпонентну терапію, до складу якої входили препарати вісмуту та рабепразол у дозі 20 мг двічі на добу з їжею протягом 10 днів або рабепразол у тій же дозі, антибіотики та препарат L. reuteri 1 таблетка 2 р/добу протягом 27 днів. Зразки випорожнень для аналізу збирали при включенні в дослідження, наприкінці лікування і через 30-40 днів після закінчення лікування. Склад кишкової мікробіоти вивчали за допомогою секвенування гена рРНК 16S.

Результати

Дані про частоту ерадикації H. pylori в популяції пацієнтів залежно від призначеного втручання (ITT-популяція) та в популяції усіх пацієнтів, які завершили лікування у відповідністі до протоколу (PP-популяція), наведено в таблиці 1.

До кінця лікування альфа- та бета-різноманіття знизилося і було пов'язане зі зменшенням кількості родів бактерій, корисних для гомеостазу в кишечнику. В обох групах відновлення мікробіоти кишечника відбулося через 30-40 днів, що свідчить про порівнянний вплив цих двох схем лікування на склад мікробіоти кишечника.

Висновок

Застосування низькодозної чотирикомпонентної терапії на основі препарату вісмуту принесло користь пацієнтам з інфекцією, спричиненою H. pylori. У осіб із протипоказаннями до застосування вісмуту його заміна на препарат L. reuteri є перспективним варіантом. Проте застосування препарату L. reuteri не сприяло усуненню викликаного антибіотиками дисбактеріозу.

Джерело:

Nutrients

Стаття:

Metagenomic Changes of Gut Microbiota following Treatment of Helicobacter pylori Infection with a Simplified Low-Dose Quadruple Therapy with Bismuth or Lactobacillus reuteri

Автори:

Maria Pina Dore і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: