Мета цього подвійного сліпого рандомізованого контрольованого дослідження полягала у виконанні оцінки впливу МТ на емоційний стан, когнітивні функції та якість сну у осіб із безсонням та зниженням когнітивних функцій.
У осіб з легкими когнітивними порушеннями та безсонням проведення «терапії зосередженості» (Mindfulness Therapy, МТ) протягом 8 тижнів призвело до покращення психічного стану, якості сну та когнітивних функцій загалом.
Мета цього подвійного сліпого рандомізованого контрольованого дослідження полягала у виконанні оцінки впливу МТ на емоційний стан, когнітивні функції та якість сну у осіб із безсонням та зниженням когнітивних функцій.
У дослідженні взяли участь 75 пацієнтів, які відповідали критеріям відбору. Пацієнти пройшли рандомізацію до групи навчання за принципами збереження здоров'я (n = 37) або до групи проведення терапії на основі концепції усвідомленості (n = 38). Для оцінки когнітивного статусу використовували Монреальську шкалу оцінки когнітивних функцій (MOCA) і коротку шкалу оцінки психічного статусу (MMSE), а безсоння оцінювали за допомогою Піттсбурзького опитувальника для визначення індексу якості нічного сну (PSAS). Додатковими кінцевими точками дослідження були оцінка тяжкості безсоння на основі індексу безсоння (ISI), оцінка тяжкості депресії та тривоги, а також рівень стресу за суб'єктивною оцінкою учасників. Реєстрацію ЕЕГ у ході терапії проводили, коли учасники перебували у розслабленому стані із заплющеними очима та у стані усвідомленості. Ці дані використовували для вивчення спектральної потужності на ЕЕГ.
У групі проведення МТ було виявлено статистично значуще покращення якості сну та когнітивних функцій. Порівняно з контрольною групою, в учасників з групи проведення МТ виразність стресу по суб'єктивній оцінці та тривоги була статистично значуще нижчою. Також було виявлено статистично значущу відмінність спектральної потужності на ЕЕГ в учасників у стані усвідомленості та в розслабленому стані. Проведення терапії було безпечним і не супроводжувалося настанням смертельних наслідків або розвитком побічних ефектів.
«Терапія зосередженості» (Mindfulness Therapy, МТ) дозволяє покращити психічний стан, когнітивні функції та якість сну. Вона також призводить до позитивних змін у діапазонах частот, пов'язаних з когнітивною діяльністю та увагою, та сприяє досягненню глибоко розслабленого стану за даними аналізу активності головного мозку.
Geriatric Nursing
Effects of mindfulness in patients with mild cognitive impairment with insomnia: A double-blind randomized controlled trial
Zhen-Zhen Cai і співавт.
Коментарі (0)