EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Інтралігаментарне введення трамадолу гідрохлориду як додатковий анестетик при ендодонтичному лікуванні молярів нижньої щелепи

пільпіт пільпіт
пільпіт пільпіт

Мета даного рандомізованого клінічного контрольованого дослідження полягала у вивченні ефективності трамадолу як монотерапії або в комбінації з 2% лідокаїном у вигляді додаткових інтралігаментарних ін'єкцій під час ендодонтичного лікування.

Дивитися все

Гловні тези

Додавання трамадолу гідрохлориду до розчину 2% лідокаїну з адреналіном 1:80000 для додаткової інтралігаментарної ін'єкції підвищує частоту успіху анестезії у пацієнтів, яким показано ендодонтичне лікування з приводу пульпіту.

Передумови до проведення дослідження

Мета даного рандомізованого клінічного контрольованого дослідження полягала у вивченні ефективності трамадолу як монотерапії або в комбінації з 2% лідокаїном у вигляді додаткових інтралігаментарних ін'єкцій під час ендодонтичного лікування.

Методологія

На початковому рівні учасників відбирали з числа пацієнтів, які звернулися до відділення невідкладної стоматологічної допомоги із симптомами, що вказують на незворотний пульпіт молярів нижньої щелепи. В рамках дослідження 105 пацієнтів, що перенесли невдалу первинну блокаду нижнього альвеолярного нерва (БНАН), рандомізували в три групи інтралігаментарних ін'єкцій: 2% лідокаїн з адреналіном 1 м: 80 000, трамадолу гідрохлориду (50 мг/мл) та комбінації 2% лідокаїну з адреналіном 1 : 80 000 плюс трамадолу гідрохлорид.

Кожен учасник отримав дозу 1,2 мл (0,6 мл на корінь зуба). Успіх анестезії визначали як оцінку інтенсивності болю ≤54 за візуальною аналоговою шкалою Хефт-Паркера (ВАШ). Частоту серцевих скорочень контролювали пальцевим пульсоксиметром. Частоту успіху анестезії, підлогу та тип зуба аналізували з використанням критерію хі-квадрат Пірсона. Частоту серцевих скорочень та вік оцінювали статистично з використанням однофакторного дисперсійного аналізу.

Поріг статистичної значимості було встановлено на рівні p=0,05.

Результати

Частота успіху початкової БНАН склала 31%. Частота успіху анестезії статистично значимо відрізнялася у різних групах додаткових інтралігаментарних ін'єкцій (χ2 = 33,6, p < 0,001, df = 2). Комбінація 2% лідокаїну з трамадолом забезпечувала статистично значуще більш високу частоту успіху в порівнянні з двома іншими групами. У жодній із груп не було зареєстровано значних змін вихідної частоти серцевих скорочень (р > 0,05).

Висновок

Поєднання трамадолу з 2% лідокаїном і адреналіном як додаткові інтралігаментарні ін'єкції може підвищити частоту успіху анестезії при лікуванні молярів нижньої щелепи з незворотним пульпітом, резистентним до ін'єкцій БНАН при проведенні ендодонтичних процедур.

Джерело:

European Endodontic Journal

Стаття:

Effect of Intraligamentary Tramadol Hydrochloride on Anesthetic Success During Endodontic Management of Mandibular Molars: A Randomized Clinical Controlled Trial

Автори:

Vivek Aggarwal та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: