EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Застосування дексмедетомідину для інтраназального введення у стоматології з метою профілактики делірію у дітей

стоматологія стоматологія
стоматологія стоматологія

Метою проведеного рандомізованого клінічного дослідження була оцінка профілактичного впливу дексмедетомідину для інтраназального введення на зниження поширеності постнаркозного делірію у дітей, які перенесли загальну анестезію севофлураном.

Дивитися все

Гловні тези

Застосування дексмедетомідину для інтраназального введення в дозах 1 мкг/кг та 2 мкг/кг є ефективним при стоматологічній реабілітації дітей в амбулаторних умовах під загальною анестезією. Доза 2 мкг/кг характеризується більш високою ефективністю щодо профілактики розвитку тяжкого постнаркозного делірію та підвищення ступеня cприймання маски.

Передумови до проведення дослідження

Метою проведеного рандомізованого клінічного дослідження була оцінка профілактичного впливу дексмедетомідину для інтраназального введення на зниження поширеності постнаркозного делірію у дітей, які перенесли загальну анестезію севофлураном.

Методологія

До дослідження було включено 90 дітей, які пройшли стоматологічну реабілітацію під анестезією севофлураном. Учасників розділили на 3 групи (по 30 добровольців у кожній групі). У першій групі застосовували дексмедетомідин у дозі 2 мкг/кг, у другій групі – дексмедетомідин у дозі 1 мкг/кг, а у контрольній групі – фізіологічний розчин.

За тридцять хвилин до хірургічного втручання всім дітям у порожнину носа вводили однаковий об'єм (0,02 мл/кг) змішаного розчину. Оцінку ступеня тяжкості та частоти розвитку делірію у палаті післянаркозного спостереження (ППC) виконували за допомогою шкали оцінки тяжкості постнаркозного делірію у дітей (PAED).

Результати

На відміну від контрольної групи, профілактичне застосування дексмедетомідину в різних дозах статистично значуще знижувало частоту розвитку постнаркозного делірію та важкого постнаркозного делірію в ППC. Інтраназальне введення дексмедетомідину в дозі 2 мкг/кг було пов'язане з покращенням ступеня сприймання маски та підвищенням переносимості розлуки з батьками.

Висновок

Застосування дексмедетомідину у дозах 2 мкг/кг та 1 мкг/кг забезпечувало профілактику проти розвитку постнаркозного делірію у ППС під час стоматологічної реабілітації під загальною анестезією. Однак доза 2 мкг/кг характеризувалася вищою ефективністю профілактики розвитку важкого постнаркозного делірію та підвищувала ступінь сприймання маски.

Джерело:

Drug Design, Development and Therapy

Стаття:

The Effect of Intranasal Dexmedetomidine on Emergence Delirium Prevention in Pediatric Ambulatory Dental Rehabilitation Under General Anesthesia: A Randomized Clinical Trial

Автори:

Huan He і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: