EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Оцінка ефективності внутрішньовенного введення ібупрофену в порівнянні з ацетамінофеном у полегшенні періопераційного болю при тонзилектомії у дітей

педіатрія педіатрія
педіатрія педіатрія

Мета квазіекспериментального дослідження полягала в оцінці ефективності внутрішньовенного введення ібупрофену та ацетамінофену як періопераційних знеболювальних засобів у дітей, яким було показано проведення тонзилектомії у денному стаціонарі під загальною анестезією.

Дивитися все

Гловні тези

У лікуванні періопераційного болю при тонзилектомії у дітей внутрішньовенне введення ібупрофену (7 мг/кг) перевищує ефективність внутрішньовенного введення парацетамолу (10 мг/кг).

Передумови до проведення дослідження

Мета квазіекспериментального дослідження полягала в оцінці ефективності внутрішньовенного введення ібупрофену та ацетамінофену як періопераційних знеболювальних засобів у дітей, яким було показано проведення тонзилектомії у денному стаціонарі під загальною анестезією.

Методологія

У дослідження були включені діти віком від 5 до 12 років, яким було показано тонзилектомію в денному стаціонарі під загальною анестезією. Учасників поділили на дві рівні групи. Учасникам групи I вводили ібупрофен внутрішньовенно в дозі 7 мг/кг, а учасникам групи P вводили парацетамол внутрішньовенно в дозі 10 мг/кг відразу після індукції анестезії.

Усім учасникам проводили стандартну загальну анестезію з ендотрахеальною інтубацією. Основною кінцевою точкою була оцінка інтенсивності болю за переглянутою шкалою оцінки болю за виразом обличчя, проведена відразу після виходу з наркозу та при виписці через 6 годин. Також реєстрували будь-які небажані явища. Аналіз даних було проведено з використанням програми SPSS 26.

Результати

Зі 100 учасників до групи I увійшли 50 (50%) дітей: 21 (42%) хлопчик і 29 (58%) дівчаток, середній вік склав 7,82±1,903 року. Інші 50 (50 %) учасників увійшли до групи Р: 25 (50 %) хлопчиків і 25 (50 %) дівчаток, середній вік яких склав 7,68 ± 1,812 року.

Вихідно 44 (88 %) пацієнта в групі I і 42 (84 %) у групі P повідомили про відсутність болю, при цьому про наявність болю повідомили 6 (12 %) і 8 (16 %) пацієнтів у відповідних групах (p = 56). При виписці 35 (70 %) пацієнтів з групи I і 18 (36 %) з групи P повідомили про відсутність болю (p < 0,001). Статистично значущих відмінностей щодо небажаних явищ між групами не спостерігалося (p > 0,05).

Висновок

Встановлено більш високу ефективність внутрішньовенного введення ібупрофену як знеболювального засобу у периопераційному періоді у дітей (віком 5–12 років), які перенесли тонзилектомію, порівняно з внутрішньовенним введенням парацетамолу.

Джерело:

Journal of Pakistan Medical Association

Стаття:

Comparison of intravenous ibuprofen and paracetamol for peri-operative analgesia in paediatric day care tonsillectomy

Автори:

Amna Zaheer та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: