EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Дослідження генотипів ВПЛ 6/11 при тонзиліті у дітей: дослідження методом випадок-контроль

вірус папіломи людини вірус папіломи людини
вірус папіломи людини вірус папіломи людини

Мета даного дослідження полягала у вивченні наявності генотипів вірусу папіломи людини (ВПЛ) 6/11 у зразках тканин мигдаликів, отриманих у дітей (віком від 4 до 12 років), що перенесли не пов'язану з онкологією тонзилектомію піднебінних та глоткових мигдаликів.

Дивитися все

Гловні тези

У дітей з хронічним тонзилітом піднебінних та глоткових мигдаликів, що проходять не пов'язану з онкологією тонзилектомію, у тканинах мигдаликів виявляються значні рівні ВПЛ 6/11. Більш того, мигдалики можуть бути потенційними резервуарами для передачі та патогенезу ВПЛ.

Передумови до проведення дослідження

Мета даного дослідження полягала у вивченні наявності генотипів вірусу папіломи людини (ВПЛ) 6/11 у зразках тканин мигдаликів, отриманих у дітей (віком від 4 до 12 років), що перенесли не пов'язану з онкологією тонзилектомію піднебінних та глоткових мигдаликів.

Методологія

У цьому проспективному дослідженні методом випадок-контроль було вивчено загалом 102 зразки тканин мигдаликів. Вони включали зразки, взяті у 82 дітей, які перенесли хірургічну операцію на мигдаликах з приводу не пов'язаної з онкологією гіпертрофії піднебінних та глоткових мигдаликів. Серед них 38 зразків було отримано в ході одиничних операцій. При цьому 22 зразки являли собою множинні зразки, отримані у однієї дитини (всього 44 зразка тканини). Як контрольну групу використовували зразки тканин носа двадцяти учасників без патологічних змін. Для виявлення ДНК ВПЛ 6/11 використовували специфічні ДНК-зонди із застосуванням методу хромогенної гібридизації in situ (CISH).

Результати

В рамках аналізу ДНК ВПЛ 6/11 позитивні сигнали при використанні методу CISH були виявлені у 26,2% зразків гіпертрофованих тканин піднебінних мигдаликів. При дослідженні зразків гіпертрофованих тканин глоткового мигдалика цей показник становив 22,5%. Серед дітей, які перенесли комбіновану тонзилектомію глоткових та піднебінних мигдаликів, майже у 22,7% спостерігалися позитивні сигнали на обох ділянках. У контрольних зразках тканин носа не спостерігалося позитивних реакцій при використанні CISH.

Висновок

Значна поширеність ВПЛ свідчила про його потенційне поширення поряд з іншими інфекціями, що передаються статевим шляхом, можливо, від матерів дітям із досліджуваної групи. Більш того, ці результати вказували на те, що тканини мигдаликів є резервуарами для ВПЛ. Це сприяє передачі вірусу в інші тканини слизової оболонки та свідчить про їхню участь у патогенезі.

Джерело:

Clinical Laboratory

Стаття:

Histopathological Tracing of HPV Genotypes 6 and 11 in Pediatric Patients in Medical City with Chronic Palatine and Pharyngeal Tonsillitis

Автори:

Azzam M. Abbas і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: