EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Застосування кеторолаку та ацетамінофену для лікування післяопераційного болю: рандомізоване дослідження

післяопераційний біль післяопераційний біль
післяопераційний біль післяопераційний біль

НПЗП ефективно знижують інтенсивність болю при переломах та чинять мінімальний вплив на загоєння. 

Дивитися все

Гловні тези

Протоколи на основі НПЗП ефективно скорочують застосування опіоїдів без зниження ефективності полегшення болю або процесу загоєння у пацієнтів з переломами діафізу великогомілкової кістки з інтрамедулярним штифтом, що потенційно знижує ризики, пов'язані із застосуванням опіоїдів у цих пацієнтів.

Передумови до проведення дослідження

НПЗП ефективно знижують інтенсивність болю при переломах та чинять мінімальний вплив на загоєння. У разі опіоїдної кризи важливо використовувати альтернативні методи знеболювання. У цьому рандомізованому контрольованому дослідженні вивчали можливість заміни опіоїдів на ацетамінофен для внутрішнього прийому або кеторолак для внутрішньовенного введення для контролю болю при закритих переломах діафіза великогомілкової кістки у пацієнтів з інтрамедулярними штифтами.

Методологія

Для оцінки ефективності лікування післяопераційного болю та застосування опіоїдів у пацієнтів, які перенесли встановлення інтрамедулярних штифтів з приводу закритих переломів діафізу великогомілкової кістки, учасники дослідження були рандомізовані або в групу лікування болю за допомогою НПЗП (52 пацієнти), або в групу лікування болю опіатами (44 пацієнти).

Оцінки за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ) та розраховані еквіваленти морфіну в міліграмах (ММЕ) визначали кожні 12 годин протягом перших 48 годин після операції. Також в обох групах лікування реєстрували частоту незрощення та затримки загоєння тканин.

Результати

У групі застосування нестероїдних протизапальних засобів спостерігалося статистично значуще зниження ММЕ порівняно з групою застосування опіоїдів у всіх контрольних моментах часу (через 12, 24, 36 та 48 годин); при цьому відповідні значення p становили 0,001, 0,001, 0,040 та 0,024.

Між групами не було виявлено статистично значущих відмінностей в оцінках за візуальною аналоговою шкалою через 12, 36 та 48 годин, за винятком помітного зниження через 24 години у групі застосування нестероїдних протизапальних засобів у порівнянні з групою застосування опіоїдів (значення p = 0,041). Істотних відмінностей у частоті кісткового зрощування між групами виявлено не було.

Висновок

Використання протоколу лікування болю за допомогою НПЗП знизило застосування опіоїдів, не впливаючи на оцінки інтенсивності болю або швидкість загоєння кісткової тканини, що виправдовує їх застосування при лікуванні периопераційного болю у пацієнтів з переломами діафізу великогомілкової кістки.

Джерело:

Nonsteroid Anti-inflammatory Drugs

Стаття:

Opioid-Sparing Nonsteroid Anti-inflammatory Drugs Protocol in Patients Undergoing Intramedullary Nailing of Tibial Shaft Fractures: A Randomized Control Trial

Автори:

Hans Hess- Arcelay і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: