EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Порівняння ефективності кеторолаку та кетопрофену в лікуванні болю після увулопалатофарингопластики

післяопераційний біль післяопераційний біль
післяопераційний біль післяопераційний біль

Мета подвійного сліпого рандомізованого проспективного порівняльного дослідження полягала у порівнянні ефективності післяопераційного полегшення болю при застосуванні кеторолаку та кетопрофену після увулопалатофарингопластики.

Дивитися все

Гловні тези

У пацієнтів з післяопераційним болем після увулопалатофарингопластики кеторолак перевершує кетопрофен за ефективністю полегшення болю та знижує обсяг застосовуваних опіоїдів.

Передумови до проведення дослідження

Мета подвійного сліпого рандомізованого проспективного порівняльного дослідження полягала у порівнянні ефективності післяопераційного полегшення болю при застосуванні кеторолаку та кетопрофену після увулопалатофарингопластики.

Методологія

У дослідження було включено 24 пацієнти, яких розділили на дві групи: 14 отримували кеторолак (30 мг внутрішньовенно кожні 8 годин, починаючи з моменту індукції анестезії), а 10 отримували кетопрофен (100 мг внутрішньовенно кожні 12 годин). У разі недостатнього полегшення болю як препарат екстреної допомоги учасники отримували опіоїдний анальгетик трамадол. Інтенсивність болю оцінювали за допомогою візуальної аналогової шкали (ВАШ), а статистичний аналіз результатів проводили з використанням критерію хі-квадрат та t-критерію Стьюдента.

Результати

У порівнянні з пацієнтами, які отримували кетопрофен, пацієнтам, які отримували кеторолак, потрібно було менше опіоїдів для додаткового знеболення (таблиця 1).

Оцінка інтенсивності болю через 12 та 24 години після операції свідчить про статистично значущі відмінності при використанні ВАШ та вербальної рейтингової шкали. Зокрема, 71 % пацієнтів, які приймали кеторолак, повідомили про легкий біль або його відсутність через 12 годин після операції, а 70 % пацієнтів, які приймали кетопрофен, відзначали біль середньої інтенсивності або біль, що турбує (рисунок 1).

Через 24 години після операції 60 % учасників, які отримували кетопрофен, відзначали біль середньої інтенсивності або біль, що турбував, тоді як 86 % пацієнтів, які отримували кеторолак, повідомили про легкий біль або його відсутність (рисунок 2).

Слід зазначити, що ні в периопераційному, ні в післяопераційному періоді ускладнень зареєстровано не було.

Джерело:

Brazilian Journal of Otorhinolaryngology

Стаття:

A comparative study between Ketorolac and Ketoprofen in postoperative pain after uvulopalatopharyngoplasty

Автори:

Lucas Gomes Patrocínio і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: