Метою дослідження було порівняння дії простого бупівакаїну як монотерапії та комбінації простого та ліпосомального бупівакаїну при болю у піхві у пацієнток, яким проводять задню кольпорафію, окремо або у поєднанні з іншими реконструктивними операціями з абдомінальним або піхвовим доступом.
Порівняно із застосуванням простого бупівакаїну, передопераційна регіонарна блокада статевого нерва за допомогою ліпосомального бупівакаїну в комбінації з простим бупівакаїном ефективно знижує інтенсивність болю в піхві при реконструктивних операціях на органах тазу, зокрема після задньої кольпорафії.
Метою дослідження було порівняння дії простого бупівакаїну як монотерапії та комбінації простого та ліпосомального бупівакаїну при болю у піхві у пацієнток, яким проводять задню кольпорафію, окремо або у поєднанні з іншими реконструктивними операціями з абдомінальним або піхвовим доступом.
Загалом 120 учасниць розділили на дві групи для отримання 1,3 % ліпосомального бупівакаїну + 0,25 % простого бупівакаїну в дозі 20 мл (основна група, n = 60) та 0,25 % простого бупівакаїну в дозі 20 мл (контрольна група n = 60) до операції.
Після анестезії була проведена блокада статевого нерва з використанням стандартного методу та набору інструментів для операцій на статевому нерві. Основною кінцевою точкою була інтенсивність післяопераційного болю у піхві, яку оцінювали за допомогою візуальної аналогової шкали (ВАШ) в 1, 2 та 3 дні після операції. Додаткові кінцеві точки включали загальний обсяг застосування аналгетичних препаратів з моменту завершення операції до 3-го дня включно, стан функції випорожнення сечового міхура та дефекації після операції, а також вплив болю в піхві на якість життя.
У цьому подвійному сліпому рандомізованому контрольованому дослідженні не спостерігалося статистично значущих відмінностей у демографічних даних, у тому числі в інтенсивності болю у піхві на початковому рівні. Порівняно з контрольною групою в основній групі спостерігалося зниження інтенсивності післяопераційного болю у піхві у всі контрольні моменти часу. У таблиці 1 наведено дані про медіану інтенсивності болю в піхві в основній та контрольній групах в 1, 2 та 3-й дні після операції.
І в основній, і в контрольній групі оцінки інтенсивності болю у піхві зростали в період від 1-го до 2-го та 3-го дня після операції. В основній групі спостерігалося статистично значуще зниження обсягу застосування ібупрофену та ацетамінофену. Статистично значущої різниці між групами в загальному обсязі застосування опіоїдних анальгетиків до 3-го дня після операції не спостерігалося включно. Не повідомлялося про статистично значущі відмінності щодо відновлення функції спорожнення сечового міхура, відновлення функції кишечника або факторів якості життя (активність, настрій, сон, стрес).
Зважаючи на суттєве зниження інтенсивності болю у піхві в основній групі, застосування ліпосомального бупівакаїну в комбінації з простим бупівакаїном можна розглядати як перспективне доповнення до комбінованого знеболювання у жінок, які перенесли реконструктивну операцію на органах тазу.
The American Journal of Obstetrics and Gynecology
Preoperative pudendal block with liposomal and plain bupivacaine reduces pain associated with posterior colporrhaphy: a double-blinded, randomized controlled trial
Katherine L Dengler і співавт.
Коментарі (0)