EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Використання проносних засобів і дії осіб, що повідомляють про запори (за даними дослідження, що охоплює 7 країн)

запор запор
запор запор

Дане дослідження, що охоплює 7 країн, проведено з метою збору даних про частоту виникнення запорів, характерні симптоми, ведення пацієнтів та задоволеність лікуванням. Так, у цьому дослідженні оцінювали ефективність використання проносних засобів при запорах, а також методи лікування, які не викликають послаблення кишечника.

Дивитися все

Гловні тези

Запор — скарга, що часто зустрічається, з боку шлунково-кишкового тракту, що ефективно піддається лікуванню за допомогою проносних засобів.

Передумови до проведення дослідження

Дане дослідження, що охоплює 7 країн, проведено з метою збору даних про частоту виникнення запорів, характерні симптоми, ведення пацієнтів та задоволеність лікуванням. Так, у цьому дослідженні оцінювали ефективність використання проносних засобів при запорах, а також методи лікування, які не викликають послаблення кишечника.

Методологія

В аналіз даних включали пацієнти з 20 скаргами з боку шлунково-кишкового тракту (ШКТ). У дослідженні взяли участь 20 099 осіб із різних культурних та соціально-економічних верств із 7 країн (Італії, США, Росії, Німеччини, Японії, Мексики та В'єтнаму).

Автори вивчили зібрану самими пацієнтами характеристику запору та його симптомів, що відзначалися протягом шести місяців, а також подробиці останнього епізоду запору. Проведений аналіз дав уявлення про показники захворюваності, демографічних даних, частоту, тривалість епізодів запору та характерні симптоми, вплив на якість життя пацієнта, лікування проносними (або без використання проносних засобів), а також задоволеність пацієнтів терапією.

Результати

Загалом про запори, що продовжуються протягом 6 місяців, повідомляли 10 425 осіб, а у 2637 осіб запори відзначалися вперше. Висока частота запорів (за власною оцінкою пацієнтів) спостерігалася у всіх країнах, при цьому жінки та молоді люди частіше повідомляли про цей стан (рисунок 1):

Багато учасників дослідження, крім запорів, відзначали й інші симптоми з боку шлунково-кишкового тракту. Серед 5337 учасників, які повідомили про 6865 епізодів запору, приблизно в 80% випадків запори виникали кожні 2-3 тижні або кожні 2-3 місяці. Збільшення частоти запорів пов'язане з сильнішим несприятливим впливом на якість життя (середній показник впливу захворювання – 6,4 бали за 10-бальною шкалою).

Більшість епізодів запору тривали від 1 дня до 1 тижня, спонукаючи понад 90% учасників дослідження до їхнього лікування. З тих, хто займався лікуванням даного стану, 16% учасників приймали проносні, а 80,3% залишилися задоволені результатом їх використання.

Висновок

Запор, від якого страждають представники різних культур та соціально-економічних верств, суттєво впливає на якість життя. Понад 90% людей займаються самолікуванням. У осіб, які приймали проносні препарати, спостерігався вищий рівень задоволеності терапією порівняно з тими, хто не отримував такого лікування.

Джерело:

Therapeutic Advances in Gastroenterology

Стаття:

Prevalence and patterns of laxative use in subjects with self-reported constipation: results from a multinational digestive health survey

Автори:

Brian E. Lacy і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: