Мета полягала у вивченні ефективності внутрішньовенного (в/в) введення лідокаїну в периопераційному періоді з погляду післяопераційного застосування морфіну та рівня болю після відеоасистованої торакоскопічної хірургії (ВАТХ).
Лікування болю після операції на органах грудної порожнини, як і раніше, є проблемою, при цьому інфузія лідокаїну має перспективи в рамках мультимодальної аналгезії, особливо у пацієнтів з протипоказаннями до інших анальгетиків.
Мета полягала у вивченні ефективності внутрішньовенного (в/в) введення лідокаїну в периопераційному періоді з погляду післяопераційного застосування морфіну та рівня болю після відеоасистованої торакоскопічної хірургії (ВАТХ).
У цьому дослідженні використовували подвійний сліпий плацебо-контрольований дизайн, відповідно до якого учасники з показаннями для проведення планової ВАТХ тривалістю до 90 хвилин були рандомізовані до груп для аналізу залежно від призначеного втручання.
Пацієнтам вводили або лідокаїн внутрішньовенно, або плацебо у вигляді болюсу в дозі 1,5 мг/кг за 30 хвилин до виконання хірургічного розрізу з подальшою безперервною інфузією в дозі 3,0 мг/кг через годину протягом 2 годин після закриття рани.
Інтенсивність болю та застосування морфіну оцінювали під час періодів спокою та епізодів кашлю через 1, 2, 4, 8, 16, 24 та 48 годин після закриття рани. Додаткові оцінки проводили через 14, 90 та 180 днів після операції.
До дослідження було включено 28 осіб у групі лідокаїну та 24 особи у групі плацебо з порівнянними індивідуальними характеристиками та оцінками інтенсивності болю перед операцією. Слід зазначити, що протягом 24 годин після закриття рани у пацієнтів, які отримували лідокаїн, було відзначено статистично значуще полегшення болю при кашлі порівняно з пацієнтами групи плацебо (4,60 ± 1,64 порівняно з 5,52 ± 1,65; p = 0,02).
При цьому різниця у використанні морфіну між групами застосування лідокаїну та плацебо не була статистично значущою (18,22±12,87 порівняно з 21,26±9,39 мг; p=0,26). Статистично значущих відмінностей між двома групами у додаткових показниках не виявлено.
Внутрішньовенне введення лідокаїну в периопераційному періоді знижує оцінки інтенсивності болю після ВАТХ. Сприятливі клінічні ефекти обмежені.
Journal of Thoracic Disease
Perioperative intravenous Lidocaine in thoracoscopic surgery for improved postoperative pain control: a randomized, placebo-controlled, double-blind, superiority trial
Aljaz Hojski та співавт.
Коментарі (0)