EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Зв'язок між результатами тесту активації базофілів та тяжкістю риніту в осіб із місцевою респіраторною алергією

алергічний риніт оториноларингологія алергічний риніт оториноларингологія
алергічний риніт оториноларингологія алергічний риніт оториноларингологія

Метою дослідження було вивчення зв'язку між результатами ТАБ та тяжкістю риніту в осіб із місцевою респіраторною алергією.

Дивитися все

Гловні тези

У осіб із місцевим та «змішаним» алергічним ринітом результати тесту активації базофілів (ТАБ) можуть бути цінним біомаркером тяжкості риніту та інструментом діагностики місцевої респіраторної алергії.

Передумови до проведення дослідження

Метою дослідження було вивчення зв'язку між результатами ТАБ та тяжкістю риніту в осіб із місцевою респіраторною алергією.

Методологія

В рамках дослідження було проведено проспективний аналіз даних 84 пацієнтів з ринітом (34 пацієнти з алергічним ринітом (АР), 26 пацієнтів зі «змішаним» алергічним ринітом (ЗАР), 16 пацієнтів з місцевим алергічним ринітом (МАР) та 8 пацієнтів з неалергічним ринітом НАР)) та 11 здорових добровольців (ЗД) без атопічної конституції. ТАБ був виконаний з використанням алергокомпонентів пилку оливи (OP), пилку злакових трав (GP), Alternaria alternata (AA) та (або) Dermatophagoides pteronyssinus (DP). Були зібрані дані про клінічні та демографічні показники пацієнтів.

Результати

На основі результатів ТАБ можна було зробити чітку діагностичну градацію з урахуванням клінічного фенотипу: позитивні результати були отримані у 50%, 80% та 91% пацієнтів з МАР, ЗАР та АР, а негативні результати – у 91% ЗД та 75% пацієнтів з НАР. Позитивний результат ТАБ з використанням алергокомпонентів DP був отриманий у 40% пацієнтів з МАР та 47% пацієнтів із ЗАР, з використанням алергокомпонентів AA – у 40% пацієнтів з МАР та 50% пацієнтів із З0АР та з використанням алергокомонентів GP та OP – у 67% пацієнтів з МАР після досягнення місцевої сенсибілізації алергеном.

Що стосується місцевої сенсибілізації, у осіб із ЗАР відсоток периферичних базофілів, що експресують CD63 після стимуляції алергеном (%CD63), був вищим, ніж у осіб з МАР. Як при МАР, так і при ЗАР тяжкість риніту і показник %CD63 перебували у позитивної кореляції (r = 0,777 і r = 0,748 відповідно). Зв'язку із системною сенсибілізацією виявлено не було.

Висновок

Результати ТАБ можуть бути корисним показником для визначення тяжкості риніту та допомогти у виявленні місцевої респіраторної алергії у осіб з МАР та ЗАР.

Джерело:

The Journal of Allergy and Clinical Immunology

Стаття:

Correlation between the basophil activation test and the severity of rhinitis in local respiratory allergy

Автори:

Almudena Testera Montes і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: