EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Зв'язок між рівнем вітаміну D у матері під час вагітності та проблемами зі здоров'ям зубів у потомства

вагітність вагітність
вагітність вагітність

Метою поздовжнього дослідження було виявлення кореляції між розвитком гіпомінералізованих молочних других молярів (ГМДМ) та молярно-різцевою гіпомінералізацією (МРГ) у дітей та рівнем вітаміну D у їхніх матерів під час вагітності.

Дивитися все

Гловні тези

Недостатній вміст вітаміну D у сироватці крові матері у другому триместрі вагітності був пов’язаний з підвищеним числом ретинованих зубів у дітей із молярно-різцевою гіпомінералізацією у віці 7-9 років.

Передумови до проведення дослідження

Метою поздовжнього дослідження було виявлення кореляції між розвитком гіпомінералізованих молочних других молярів (ГМДМ) та молярно-різцевою гіпомінералізацією (МРГ) у дітей та рівнем вітаміну D у їхніх матерів під час вагітності.

Методологія

Дослідники провели збір парних даних у 176 дітей (віком 7-9 років) та їх матерів. Для оцінки програми фізичної підготовки матерів жінок спочатку включили до рандомізованого контрольованого дослідження. Окрім подальшого спостереження тривалістю сім років у дітей додатково провели оцінку стану зубів.

На 18-22 та 32-36 тижнях вагітності вміст 25-гідроксивітаміну D у сироватці матері, який вважається достатнім (≥50 нмоль/л) або недостатнім (<50 нмоль/л), був змінним показником експозиції. Потенційну кореляцію між розвитком МРГ та ГМДМ та змінними показниками експозиції виявляли за допомогою негативних біномних моделей порогових значень.

Результати

У дітей, народжених матерями з найнижчими рівнями вітаміну D під час вагітності, найчастіше розвивалися МРГ та ГМДМ. Зокрема, у 22% та 32% дітей було не менше одного зуба, ураженого ГМДМ чи МРГ відповідно. Дослідники встановили наявність сильного зв'язку між недостатнім вмістом вітаміну D у матерів на 18-22-му тижнях вагітності та кількістю ретинованих зубів у дітей з МРГ у віці 7-9 років (скориговане відношення ризиків: 1,82).

Висновок

У дітей з молярно-різцевою гіпомінералізацією у віці 7-9 років було виявлено зв'язок між недостатнім вмістом вітаміну D у сироватці крові матері у другому триместрі вагітності та великою кількістю ретинованих зубів. Таким чином, недостатній вміст вітаміну D у матерів під час вагітності може спричинити труднощі з розвитком постійних зубів у потомства.

Джерело:

European Archives of Paediatric Dentistry

Стаття:

Maternal vitamin D status in pregnancy and molar incisor hypomineralisation and hypomineralised second primary molars in the offspring at 7-9 years of age: a longitudinal study

Автори:

T. Børsting і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: