Лікування хронічної люмбалгії відповідно до настанов з якісної клінічної практики

 •  

  НАУКА

 • Реферати
 •  

  3 хвилин читатати

 • Aug 25,2021
  • 1
 •  

  НАУКА

 • Реферати
 

3 хвилин читати

Aug 25,2021
 • 1

  КЛЮЧОВІ ВИСНОВКИ

Якщо говорити про регламентну якість настанов з клінічної практики, можна відзначити частковий прогрес у цьому напрямі. Серед нещодавно опублікованих/переглянутих клінічних настанов з лікування хронічної люмбалгії в умовах надання первинної медичної допомоги лише кілька були підкріплені якісними доказами.


АНОТАЦІЯ

ВВЕДЕННЯ

В рамках даної роботи виконано огляд рекомендацій щодо лікування хронічної люмбалгії в умовах надання первинної медичної допомоги відповідно до актуальної настанови з якісної клінічної практики.


МЕТОДИ

Пошук в базах даних включав вивчення матеріалів PubMed, EMBASE, PEDro, Google Scholar, CINHAL, веб-сайтів урядових організацій та наукових асоціацій. Три дослідники провели добір документів згідно з критеріями включення. Для аналізу вилучених документів використовували інструмент оцінки AGREE (Експертиза настанов для науково-дослідної діяльності).


РЕЗУЛЬТАТИ

З 3055 результатів пошуку 10 настанов з клінічної практиці задовольняли критеріям включення. Якість цих посібників характеризувалося середньою мінливістю. Чотири посібники з клінічної практиці мали «високу» якість: ці документи було вилучено та подано у скороченій формі. У зв'язку з неповним індексуванням або публікаційним зміщенням деякі посібники можуть бути відсутніми. Як було зазначено, лікарі повинні пам'ятати, що серед нещодавно опублікованих/актуалізованих настанов лише кілька мали високу якість.

Все більше доказів свідчать на користь ефективності техніки самодопомоги для поліпшення результатів при люмбалгії. Фізіотерапевтичне лікування запропоновано для покращення результатів при люмбалгії, при цьому багато методів фізичної терапії, такі як лазерна терапія, черезшкірна електрична стимуляція нервів та ультразвукова терапія, не рекомендовані. Психотерапія рекомендована до застосування та має стати частиною ширшого плану лікування.


ВИСНОВКИ

У різних доменах інструменту оцінки AGREE II були отримані низькі оцінки. Зокрема, областями, найбільш схильними до змін у майбутньому, виявилися «застосовність» і «критерії моніторингу та аудиту».


Джерело : Disability and Rehabilitation
Посилання на джерело : https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31368371/
Оригінальна назва : Evidence for managing chronic low back pain in primary care: a review of recommendations from high-quality clinical practice guidelines
Автори : Roberto Meroni і співавт.
Джерело

Disability and Rehabilitation

Посилання джерела
Оригінальна назва

Evidence for managing chronic low back pain in primary care: a review of recommendations from high-quality clinical practice guidelines

Автори

Roberto Meroni і співавт.