EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Довгострокова безпека та ефективність застосування дієногесту при ендометріозі

ендометріоз ендометріоз
ендометріоз ендометріоз

Метою цього обсерваційного дослідження була оцінка ефективності та безпеки тривалого (протягом періоду тривалістю до 108 місяців) застосування дієногесту у жінок із синдромом ХТБ, пов'язаного з ендометріозом.

Дивитися все

Гловні тези

У жінок з синдромом хронічного тазового болю (ХТБ), що має циклічний характер і пов'язаний з ендометріозом, тривале (протягом періоду тривалістю до 108 місяців) лікування дієногестом у дозі 2 мг дозволяє ефективно та безпечно контролювати симптоми та забезпечує зменшення розмірів ендометріом, при посиленні позитивних ефектів із плином часу.

Передумови до проведення дослідження

Метою цього обсерваційного дослідження була оцінка ефективності та безпеки тривалого (протягом періоду тривалістю до 108 місяців) застосування дієногесту у жінок із синдромом ХТБ, пов'язаного з ендометріозом.

Методологія

У дослідження було включено 157 пацієнток, які отримували дієногест у дозі 2 мг на добу. Учасниць дослідження поділили на дві групи з урахуванням тривалості лікування. У групі A лікування було короткостроковим (0–15 місяців), а групі B — тривалим (понад 15 місяців). Для оцінки впливу лікування на інтенсивність болю використовували візуальну аналогову шкалу (ВАШ), при цьому оцінку проводили в наступних часових точках: вихідний рівень (T0) та через 12 (T1), 24 (T2), 36 (T3), 48 (T4), 60 (T5), 72 (T6) та 84 (T7) місяці після початку лікування.

Визначення розмірів ендометріом виконували за даними УЗД. Крім того, у групі B вивчали частоту розвитку небажаних явищ та вплив лікування на метаболізм кісткової тканини, який оцінювали за даними дослідження мінеральної щільності кісток кожні 24 місяці.

Результати

Отримані результати свідчили про поступове зменшення розмірів великих ендометріом (з 33,2 мм до 7 мм через 108 місяців лікування). Крім того, спостерігалося статистично значуще зниження виразності дисхезії, диспареунії, дисменореї та тазового болю нециклічного характеру (див. рисунок 1).

Про зміни менструального циклу повідомили 22,9% пацієнток з обох груп, при цьому остеопенія була виявлена у 27,6% пацієнток, які отримували тривале лікування. Крім того, у групі B статистично значно більш високою була частота збільшення маси тіла, головного болю і зниження лібідо в порівнянні з групою A.

Висновок

Тривале лікування дієногестом забезпечує хороший контроль симптомів ендометріозу та зменшення розмірів ендометріом, при цьому позитивні ефекти посилюються зі збільшенням тривалості лікування, а серйозні небажані явища відсутні.

Джерело:

Archives of Gynecology and Obstetrics

Стаття:

Evaluation of long-term efficacy and safety of dienogest in patients with chronic cyclic pelvic pain associated with endometriosis

Автори:

Antonio Maiorana і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: