EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Терапія лубіпростоном при функціональних запорах у дітей: порівняльне дослідження із застосуванням традиційних проносних засобів

запор запор
запор запор

У цьому рандомізованому контрольованому дослідженні вивчали ефективність та безпеку застосування лубіпростону при лікуванні функціональних запорів у дітей.

Дивитися все

Гловні тези

Застосування лубіпростону - це ефективний, безпечний і добре переносимий варіант лікування функціонального запору у дітей та підлітків. Позитивні ефекти такої терапії зберігаються навіть після її припинення.

Передумови до проведення дослідження

У цьому рандомізованому контрольованому дослідженні вивчали ефективність та безпеку застосування лубіпростону при лікуванні функціональних запорів у дітей.

Методологія

У цьому простому сліпому дослідженні взяли участь 280 пацієнтів віком від 8 до 18 років із функціональним запором. Учасників (підлітків та дітей) рандомізували до груп застосування лубіпростону в дозі, яка залежить від маси тіла (n = 140), або традиційних проносних засобів (n = 140), таких як пікосульфат натрію, бісакодил або лактулоза протягом 12 тижнів. Потім слідував період наступного спостереження тривалістю 4 тижні.

Результати

У пацієнтів у групі застосування лубіпростону спостерігалися виражені поліпшення щодо запорів у порівнянні з групою традиційної терапії (p < 0,001) (див. таблицю 1).


Це покращення зберігалося навіть після припинення терапії. Крім того, у чверті пацієнтів у групі застосування лубіпростону перше спонтанне спорожнення кишечника відбулося протягом 48 годин після початку застосування препарату. Протягом останніх чотирьох тижнів терапії та періоду наступного спостереження тривалістю 4 тижні 3-я або 4-та форма калу за Брістольською шкалою зберігалася у 75,7 % пацієнтів із групи застосування лубіпростону порівняно з 35,7 % пацієнтів із групи традиційної терапії (p <0,001).

Тяжких небажаних реакцій на лубіпростон зареєстровано не було. Випадки припинення лікування через розвиток небажаних ефектів також були відсутні. У групі застосування лубіпростону найчастішими побічними ефектами були минущий легкий головний біль і біль у животі, що має характер колік.

Висновок

Лубіпростон виявився ефективним, безпечним та добре переносимим фармакотерапевтичним засобом для лікування функціонального запору у дітей, що дає підстави для потенційної зміни підходу до лікування цього захворювання у молодших вікових групах.

Джерело:

Journal of Pediatric Gastroenterology and Nutrition

Стаття:

Efficacy of lubiprostone for functional constipation treatment in adolescents and children: Randomized controlled trial

Автори:

Engy S. Elkaragy і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: