EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність застосування мелатоніну при розладах, що супроводжуються функціональним абдомінальним болем у дітей

мелатонін мелатонін
мелатонін мелатонін

Це рандомізоване контрольоване дослідження було виконано для оцінки ефективності застосування мелатоніну в поєднанні з пробіотиком на основі штаму Lactobacillus Rhamnosus GG у лікуванні розладів, що супроводжуються функціональним абдомінальним болем.

Дивитися все

Гловні тези

У пацієнтів дитячого віку застосування мелатоніну у поєднанні з пробіотиком на основі штаму Lactobacillus Rhamnosus GG є ефективним з точки зору зниження інтенсивності функціонального абдомінального болю.

Передумови до проведення дослідження

Це рандомізоване контрольоване дослідження було виконано для оцінки ефективності застосування мелатоніну в поєднанні з пробіотиком на основі штаму Lactobacillus Rhamnosus GG у лікуванні розладів, що супроводжуються функціональним абдомінальним болем.

Методологія

До дослідження було включено 42 пацієнти з розладами, що супроводжуються функціональним абдомінальним болем, згідно з Римськими діагностичними критеріями IV, віком від 4 до 18 років. Протягом 4 тижнів у вечірній час пацієнти отримували плацебо у поєднанні з пробіотиком на основі штаму Lactobacillus Rhamnosus GG (n = 20) або мелатонін у дозі 3 або 5 мг у поєднанні з пробіотиком на основі штаму Lactobacillus Rhamnosus GG (n = 22).

Тривалість дослідження становила 12 тижнів. Основною кінцевою точкою дослідження було покращення стану пацієнта (визначуване як зниження середнього індексу абдомінального болю (API) не менше ніж на 50%) через 12 тижнів відносно вихідного рівня.

Результати

При порівнянні значень, отриманих у контрольних точках Т0 та Т2, було встановлено зниження середнього індексу API у дітей, які отримували мелатонін, більш ніж на 50%. Хоча різниці між значеннями в контрольних точках Т0 і Т1 були статистично значущими, з погляду розподілу зміни значень у групах дослідження різниці між контрольними точками Т0 і Т2 статистичної значущості не мали. При аналізі значень щодо окремих компонентів індексу API, таких як «суб'єктивна інтенсивність болю» (пункт 4) та «щотижнева частота виникнення болю» (пункт 1), були отримані порівняні результати.

Висновок

Застосування мелатоніну у поєднанні з пробіотиком на основі штаму Lactobacillus Rhamnosus GG є ефективним терапевтичним варіантом у пацієнтів дитячого віку з розладами, що супроводжуються функціональним абдомінальним болем.

Джерело:

Journal of Paediatrics and Child Health

Стаття:

Randomised controlled trial of melatonin for paediatric functional abdominal pain disorders

Автори:

Valeria Dipasquale і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: