EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Проблеми психічного здоров'я у пацієнтів із гострим коронарним синдромом

депресія депресія
депресія депресія

Метою дослідження була оцінка характеристик симптомів депресії та тривоги, сприйняття захворювання та їх можливого зв'язку у пацієнтів із гострим коронарним синдромом (ГКС).

Дивитися все

Гловні тези

У пацієнтів із розладами, пов'язаними з раптовим зменшенням припливу крові до серця, особливо у осіб з негативним сприйняттям захворювання, важливо проводити скринінг на виявлення симптомів тривоги та депресії.

Передумови до проведення дослідження

Метою дослідження була оцінка характеристик симптомів депресії та тривоги, сприйняття захворювання та їх можливого зв'язку у пацієнтів із гострим коронарним синдромом (ГКС).

Методологія

У ході додаткового аналізу даних перехресного дослідження та вихідних даних рандомізованого контрольованого дослідження у пацієнтів з ГКС провели оцінку ознак депресії та тривоги, сприйняття захворювання, а також соціально-демографічних та клінічних характеристик. Для аналізу даних використовували однофакторний та множинний логістичні регресійні види аналізу.

Результати

Усього було отримано дані 510 пацієнтів (середній вік становив 61,0 ± 9,9 років, 67,8 % чоловіків). Поширеність симптомів депресії та тривоги склала 66,3% та 56,5% відповідно. Негативне сприйняття захворювання визначали як сумарний показник сприйняття захворювання (43,5±9,1). Середня кількість балів для кожного виміру варіювалася від 5,5 до 7,6. Основними причинами нездужання були негативні почуття чи напруга (27,3 %), і навіть режим харчування (25,5 %). Майже чверть пацієнтів не знали про причини свого захворювання.

Кожне підвищення балів на один пункт за показниками сприйняття захворювання, пов'язаним з емоційним реагуванням, було пов'язане зі збільшенням ймовірності розвитку депресивних симптомів на 22% після коригування з урахуванням потенційних факторів, що втручаються. Підвищення балів на один пункт за показниками сприйняття захворювання, пов'язаним з емоційним реагуванням, особистим контролем та розумінням захворювання, було пов'язане з підвищенням на 38%, зниженням на 13% та зменшенням на 9% ймовірності появи ознак тривоги відповідно.

Висновок

У багатьох пацієнтів з ГКС спостерігаються симптоми тривоги та депресії. Ці пацієнти відносно негативно сприймають захворювання через ці симптоми.

Джерело:

Europe PMC

Стаття:

Depressive and anxiety symptoms and illness perception among patients with acute coronary syndrome

Автори:

Zou H и соавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: