Мета цього дослідження полягала в оцінці ефективності та безпеки застосування дексмедетомідину на додаток до місцевої анестезії для знеболювання після втручання на поперековому відділі хребта.
Результати систематичного огляду та метааналізу підтвердили безпеку та ефективність інфільтраційної анестезії дексмедетомідином як допоміжну терапію для контролю болю після хірургічного втручання на поперековому відділі хребта.
Мета цього дослідження полягала в оцінці ефективності та безпеки застосування дексмедетомідину на додаток до місцевої анестезії для знеболювання після втручання на поперековому відділі хребта.
Було здійснено пошук за базами даних Web of Science, PubMed, Embase, базою даних Кокрейнівської бібліотеки, Національною китайською базою даних інфраструктури наукових праць та Китайською базою даних біомедичної літератури з використанням пошукових термінів «поперековий відділ», «дексмедетомідин» та «інфільтрація». Для проведення метааналізу використовували модель із випадковими ефектами.
До огляду було включено 6 рандомізованих досліджень за участю 330 пацієнтів, які перенесли втручання на поперековому відділі хребта. Застосування дексмедетомідину було пов'язане зі статистично значущим зниженням оцінки післяопераційного болю за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ). Також було відзначено зниження загального споживання додаткових аналгетичних засобів на тлі збільшення медіани часу до введення 1-ї дози резервної аналгезії та скорочення частоти розвитку нудоти та блювання.
Як видається, інфільтрація рани дексмедетомідином - безпечний варіант допоміжної терапії, що дозволяє знизити інтенсивність болю після втручання на поперековому відділі хребта. Однак для оцінки пов'язаних з цим побічних ефектів, якщо такі є, потрібне проведення додаткових досліджень.
Minerva Anestesiologica
Wound infiltration of dexmedetomidine as an adjunct to local anesthesia in postoperative analgesia for lumbar surgery: a systematic review and meta-analysis
Hui Dong і співавт.
Коментарі (0)