Метод безперервної ультразвукової терапії в комбінації з диклофенаком сприяє зниженню вираженості симптомів остеоартрозу колінного суглоба

 •  

  НАУКА

 • Реферати
 •  

  4 хвилин читатати

 • Feb 06,2021
  • 0
 •  

  НАУКА

 • Реферати
 

4 хвилин читати

Feb 06,2021
 • 0

  КЛЮЧОВІ ВИСНОВКИ

Метод безперервної ультразвукової терапії (Sustained Acoustic Medicine) в поєднанні з 1% диклофенаком для місцевого застосування сприяє швидкому полегшенню болю та відновленню функції суглоба у пацієнтів з остеоартрозом колінного суглоба середнього та тяжкого ступеня.


АНОТАЦІЯ

ВВЕДЕННЯ

Метою багатоцентрового клінічного дослідження була оцінка ефективності застосування комбінованої терапії з використанням ультразвуку в безперервному режимі і гелевого пластиру з 1% диклофенаком у пацієнтів з остеоартрозом колінного суглоба середнього та тяжкого ступеня.


МЕТОДИ

У дослідження включили 32 пацієнти (середній вік 54 роки) з остеоартрозом колінного суглоба. Учасники отримували безперервну ультразвукову терапію в поєднанні з щоденним застосуванням пластиру з диклофенаком на коліно. Протягом 4 годин на день впродовж тижня пацієнти піддавалися впливу безперервної ультразвукової терапії через портативний ультразвуковий пристрій, і 1% диклофенаку в дозі 6 г.

Основною кінцевою точкою була щоденна зміна рівня інтенсивності болю. Рівень інтенсивності болю оцінювали за допомогою цифрової рейтингової шкали (NRS) в наступних часових точках: перед втручанням (вихідний рівень, 1-й день), до і після кожного сеансу щоденної терапії і через 1 тиждень терапії (7-й день). Пацієнтами з швидкою відповіддю на лікування були визнані пацієнти, у яких спостерігалося зниження інтенсивності болю більш ніж на 1 бал після першого сеансу терапії.

Додатковою кінцевою точкою була зміна показників інтенсивності болю (від початкового рівня до 7-го дня терапії) відповідно до індексу вираженості остеоартрозу університетів Західного Онтаріо і Макмастера (WOMAC). Крім того, пацієнти відповідали на ряд питань, включаючи питання про зручність щоденного використання, оцінку ефективності, простоти використання, функціональності і безпеки терапії.


РЕЗУЛЬТАТИ

Згідно з результатами дослідження, показник утримання на терапії склав 94%. Ніяких небажаних явищ або пов'язаних з дослідженням скарг в ході 224 унікальних терапевтичних сеансів зареєстровано не було. Частка пацієнтів з швидкою відповіддю на лікування склала 75% популяції дослідження. Протягом 7 днів дослідження у пацієнтів спостерігалося значне зниження інтенсивності болю за шкалою NRS, яке склало 2,06 бала (50%) для всіх учасників (n = 32) і 2,96 бала (70%) для пацієнтів зі швидкою відповіддю на лікування (n = 24).

Серед пацієнтів з швидкою відповіддю на лікування (n = 24) було виявлено статистично значуще поліпшення показників оцінки функціонування за шкалою WOMAC, яке склало 510 балів, а в загальній популяції учасників (n = 32) поліпшення склало 351 бал. Близько 95% учасників дослідження визнали пристрій простим у використанні, безпечним і ефективним, і висловили бажання продовжувати лікування симптомів остеоартрозу колінного суглоба.


ВИСНОВКИ

Безперервна ультразвукова терапія в поєднанні з 1% диклофенаком для місцевого застосування може використовуватися в якості консервативного, неінвазивного методу лікування болю при остеоартрозі колінного суглоба.


Джерело : The Open Orthopaedics Journal
Посилання на джерело : https://openorthopaedicsjournal.com/VOLUME/14/PAGE/176
Оригінальна назва : Sustained Acoustic Medicine Combined with A Diclofenac Ultrasound Coupling Patch for the Rapid Symptomatic Relief of Knee Osteoarthritis: Multi-Site Clinical Efficacy Study
Автори : Alex Madzia і співав.
Джерело

The Open Orthopaedics Journal

Посилання джерела
Оригінальна назва

Sustained Acoustic Medicine Combined with A Diclofenac Ultrasound Coupling Patch for the Rapid Symptomatic Relief of Knee Osteoarthritis: Multi-Site Clinical Efficacy Study

Автори

Alex Madzia і співав.