Мета цього систематичного огляду полягала в оцінці інформації про вплив синбіотиків, пробіотиків та пребіотиків на склад мікрофлори кишечника доношених новонароджених, які народилися шляхом кесаревого розтину або отримували антибіотики на 1-му тижні життя.
Шляхом збільшення кількості корисних бактерій пребіотичні, пробіотичні та синбіотичні препарати усувають дисбактеріоз у дітей після кесаревого розтину, відновлюючи мікрофлору до стану, що спостерігається у новонароджених, які народилися через природні родові шляхи.
Мета цього систематичного огляду полягала в оцінці інформації про вплив синбіотиків, пробіотиків та пребіотиків на склад мікрофлори кишечника доношених новонароджених, які народилися шляхом кесаревого розтину або отримували антибіотики на 1-му тижні життя.
Комплексний систематичний пошук досліджень було проведено у таких електронних базах даних, як Embase та Medline. Критичну оцінку, вивчення повнотекстових статей (n = 46) та аналіз заголовків та анотацій (n = 12 230) виконували два дослідники незалежно один від одного. В аналіз були включені рандомізовані дослідження за участю доношених дітей, народжених шляхом кесаревого розтину або тих, які отримували антибіотики на 1-му тижні життя, яким були призначені пре-, про- або синбіотики менш ніж через шість тижнів після народження, в яких також проводили аналіз складу мікрофлори кишківника.
Усього в аналіз було включено 12 рандомізованих контрольованих досліджень за участю дітей, які народилися шляхом кесаревого розтину, та 1 рандомізоване контрольоване дослідження за участю дітей, які отримували антибіотики. У рамках досліджень 1193 новонароджені були поділені на групи чисельністю від 11 до 230 дітей. Застосування пробіотиків (n = 7) або синбіотиків (n = 3) супроводжувалося статистично значущим збільшенням кількості відповідних штамів бактерій (родів Bifidobacterium та Lactobacillus) та зменшенням кількості бактерій сімейства Enterobacteriaceae, особливо у дітей віком до 4 тижнів.
Після застосування пробіотиків було виявлено збільшення кількості бактерій типів Actinobacteria (у 2 дослідженнях), Proteobacteria (у 1 дослідженні) та Firmicutes (у 1 дослідженні). У дослідженнях пребіотиків було виявлено статистично значуще збільшення кількості бактерій родів Bifidobacteria (у 2 дослідженнях) та Enterobacteriaceae (у 1 дослідженні).
При застосуванні синбіотиків, пробіотиків та пребіотиків спостерігається тенденція до збільшення кількості бактерій на рівні родів, сімейств, типів та штамів відповідно до складу призначених син- та пробіотичних препаратів. При цьому користь від застосування пребіотиків у немовлят, які народилися шляхом кесаревого розтину, та у дітей, які отримували антибіотики в ранньому віці, не є статистично значущою.
PLoS One
Microbial effects of prebiotics, probiotics and synbiotics after Caesarean section or exposure to antibiotics in the first week of life: A systematic review
Nora C Carpay і співавт.
Коментарі (0)