Вивчення ефективності музичної терапії при безсонні, пов'язаній з депресією.
Прослуховування музики допомагає при порушеннях сну, пов'язаних з депресією.
Вивчення ефективності музичної терапії при безсонні, пов'язаній з депресією.
Це рандомізоване контрольоване дослідження у двох групах (MUSTAFI) проводили для вивчення ефективності впливу музики на безсоння, симптоми депресії та якість життя у осіб із безсонням, пов'язаним з депресією. Амбулаторних пацієнтів з депресією та безсонням (n = 112) рандомізували до групи терапії та контрольної групи листа очікування. Учасники з групи лікування мали слухати музику під час відходу до сну протягом 4 тижнів.
Учасники дослідження отримували стандартну терапію протягом 8 тижнів, а оцінку проводили на вихідному рівні, через 4 тижні і 8 тижнів. Попередньою кінцевою оцінкою було значення Піттсбурзького індексу якості сну (PSQI). Додатковою кінцевою оцінкою були результати актиграфії (спосіб вимірювання показників сну за допомогою спеціального приладу), показники за шкалою оцінки депресії Гамільтона (HAMD-17, так званої Ham-D) та опитувальника Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ-5, WHOQOL-BREF для оцінки якості) життя).
Через 4 тижні у групі музичної терапії було відзначено статистично значуще покращення якості сну та самопочуття, що оцінюється на підставі глобальних оцінок індексу PSQI (величина ефекту = -2,1, 95% довірчий інтервал (ДІ) -3,3; -0,9) та оцінок за опитувальником ВООЗ-5 (величина ефекту 8,4, 95% ДІ 2,7; 14,0). Через 8 тижнів, тобто. через 4 тижні після припинення музичної терапії поліпшення глобальних оцінок індексу PSQI стало менш вираженим. Не було виявлено змін в оцінках сну за допомогою актиграфії та у симптомах депресії.
Музика – безпечна та помірно ефективна терапія, що сприяє покращенню сну у пацієнтів з безсонням та депресією.
Nordic Journal of Psychiatry
Music to improve sleep quality in adults with depression-related insomnia (MUSTAFI): randomized controlled trial
Helle Nystrup Lund et al.
Коментарі (0)