Метою цього дослідження була порівняльна оцінка ефективності застосування апрепітанту та ондансетрону для профілактики ПОНБ після операцій на щелепі.
У порівнянні з ондансетроном, у пацієнтів, які перенесли ортогнатичні операції, застосування апрепітанту є більш ефективним для профілактики післяопераційної нудоти та блювання (ПОНБ) - частого побічного ефекту загальної анестезії.
Метою цього дослідження була порівняльна оцінка ефективності застосування апрепітанту та ондансетрону для профілактики ПОНБ після операцій на щелепі.
До цього подвійного сліпого дослідження було включено 80 пацієнтів, яким було призначено ортогнатичну операцію. Їх рандомізували у дві групи. Всім включеним у дослідження пацієнтам було проведено анестезію з використанням стандартизованого протоколу. Група 1 отримала плацебо у формі капсул за 1 годину до початку операції та ондансетрон внутрішньовенно у дозі 4 мг (2 мл) після індукції анестезії.
Група 2 отримала апрепітант у формі капсул у дозі 80 мг за 1 годину до початку операції. Після індукції анестезії група 2 також отримала дистильовану воду внутрішньовенно обсягом 2 мл. Відповідь на лікування, частоту розвитку та ступінь тяжкості ПОНБ, а також застосування препаратів резервної терапії оцінювали протягом 24 годин після проведення операції.
Статистично значущі відмінності з погляду демографічних характеристик групи цього рандомизированного контрольованого дослідження були відсутні. У пацієнтів, які отримували апрепітант, були відзначені значно нижчі частота розвитку та ступінь тяжкості нудоти та блювання. Крім того, їм рідше потрібно було застосування препаратів резервної терапії в порівнянні з пацієнтами, які отримували ондансетрон. Крім цього, у пацієнтів, які отримували апрепітант, спостерігалася більш висока частота досягнення повної відповіді на лікування в період з 0 до 2 та з 12 до 24 годин після проведення операції (див. таблицю 1).
Застосування апрепітанту для профілактики ПОНБ було більш ефективним порівняно із застосуванням ондансетрону та забезпечувало зниження частоти розвитку та ступеня тяжкості відповідних симптомів, а також зниження потреби у застосуванні препаратів резервної терапії. Крім того, при застосуванні апрепітанту спостерігалася більш висока частота досягнення повної відповіді на лікування в період з 0 до 2 та з 12 до 24 годин після операції.
BMC Anesthesiology
Assessing the impact of aprepitant and ondansetron on postoperative nausea and vomiting in orthognathic surgeries: a randomized controlled trial
Mostafa Alam і співавт.
Коментарі (0)