EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Порівняння ефективності відкритої хірургічної операції з лапароскопічною операцією в лікуванні перфоративної виразки шлунку та дванадцятипалої кишки

відкрита_хірургічна_операція відкрита_хірургічна_операція
відкрита_хірургічна_операція відкрита_хірургічна_операція

Метою порівняльного ретроспективного обсерваційного дослідження було вивчення частоти розвитку післяопераційних ускладнень після відкритої хірургічної операції та після лапароскопічної операції при виразці шлунку та ДПК.

Дивитися все

Гловні тези

Застосування лапароскопічного підходу пов'язане з більш короткою тривалістю перебування в стаціонарі та меншою кількістю післяопераційних ускладнень у порівнянні з традиційним підходом до проведення хірургічного втручання у пацієнтів з перфоративною виразкою шлунку та дванадцятипалої кишки (ДПК).

Передумови до проведення дослідження

Метою порівняльного ретроспективного обсерваційного дослідження було вивчення частоти розвитку післяопераційних ускладнень після відкритої хірургічної операції та після лапароскопічної операції при виразці шлунку та ДПК.

Методологія

У дослідженні взяли участь 250 пацієнтів (190 чоловіків, 60 жінок, середній вік – 54 роки), прооперованих з приводу перфоративної виразки шлунку та ДПК. У дослідження включили пацієнтів, яким під час проведення відкритої хірургічної операції чи лапароскопії провели накладання швів та (або) оментизацію. Дослідники провели збір даних про клінічні, демографічні та інтраопераційні змінні, тривалість перебування в стаціонарі, частоту розвитку ускладнень та рівень смертності. Було проведено порівняльний аналіз традиційного (відкрита операція) та лапароскопічного підходів.

Результати

У 52% (129 із 250) випадків використовували відкриту хірургічну операцію, а у 48% (121 з 250) випадків застосовували лапароскопію. У 23 випадках (9%) спостерігалися ускладнення ІІІ-V ступеня за класифікацією Клав'єна-Діндо. Рівень післяопераційної смертності становив 1,2% (3 пацієнти).

У пацієнтів, яким проводили лапароскопічну операцію, спостерігалося статистично значуще скорочення терміну перебування у стаціонарі та менше ускладнень (див. таблицю 1).

 

У багатофакторній оцінці як незалежні прогностичні фактори післяопераційних ускладнень виступали лапароскопічний підхід, вік і оцінка за шкалою Бойє.

Висновок

Накладання лапароскопічних швів при операції на перфоративній виразці шлунку та ДПК, яке саме по собі є ефективним та безпечним методом, має помітні переваги, серед яких зниження числа післяопераційних ускладнень та скорочення терміну перебування у стаціонарі. У зв'язку з цим цей підхід можна вважати кращим варіантом при лікуванні перфоративної виразки шлунку та ДПК.

Джерело:

Asian Journal of Surgery

Стаття:

Comparative study of postoperative complications after open and laparoscopic surgery of the perforated peptic ulcer: Advantages of the laparoscopic approach

Автори:

Maria Pelloni і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: