Мета систематичного огляду та метааналізу полягала в оцінці ефективності безпосередньої імплантації за допомогою методики «щита» щодо результатів, включаючи приживання, ускладнення, глибину зондування, стабільності імплантату, естетичні результати та втрату кісткової тканини.
Порівняно із звичайною методикою безпосередньої імплантації, методика «щита» характеризується більшою ефективністю з погляду зниження резорбції кісткової тканини, підвищення стабільності імплантату та поліпшення естетичних результатів.
Мета систематичного огляду та метааналізу полягала в оцінці ефективності безпосередньої імплантації за допомогою методики «щита» щодо результатів, включаючи приживання, ускладнення, глибину зондування, стабільності імплантату, естетичні результати та втрату кісткової тканини.
Широкий пошук рандомізованих клінічних досліджень (РКД) щодо оцінки впливу безпосередньої імплантації за допомогою методики «щита» (група досліджуваного втручання) порівняно з іншими протоколами імплантації без використання методики «щита» провели в 7 електронних базах даних.
Оцінку ризику систематичної помилки проводили з допомогою інструменту Кокрейновского співробітництва з метою оцінки якості рандомізованих досліджень (RoB 2.0). Метааналіз виконували з використанням моделі випадкових ефектів. Достовірність даних оцінювали за допомогою системи розробки, оцінки та експертизи ступеня обґрунтованості клінічних рекомендацій (GRADE).
Загалом було виявлено 12 РКД, що охоплюють 414 випадків безпосередньої імплантації у 398 пацієнтів. Результати метааналізу свідчать про те, що за безпосередньої імплантації за допомогою методики «щита» було виявлено статистично значне зменшення глибини зондування (відмінність середніх (ВС) = -0,64) та зниження втрати кісткової маси по гребню альвеолярного відростка (ВС =| 3 , вертикалі (ВС==-0,85) та горизонталі (ВС==-0,28)
Крім того, застосування методики «щита» забезпечувало статистично значуще покращення оцінки за шкалою рожевої естетики (ВС=1,60) та стабільності імплантату (ВС=3,46). Тільки у 2 дослідженнях були зареєстровані ускладнення у групі застосування методики «щита», при цьому у всіх дослідженнях повідомлялося про відсутність випадків неспроможності імплантатів і 100% приживання імплантатів. Достовірність доказів була визнана дуже низькою.
Було доведено велику ефективність методики «щита» порівняно зі стандартною методикою безпосередньої імплантації (з пластикою або без неї) щодо різних аспектів, включаючи зменшення втрати кісткової маси по горизонталі, вертикалі та гребеню альвеолярного відростка, поліпшення естетичних результатів, підвищення стабільності імплантату глибини зондування. Ефективність імплантації реєстрували протягом різних часових інтервалів від 3 місяців до 3 років. Крім того, при застосуванні методики «щита» ускладнення були мінімальними, а приживання імплантатів склала 100%.
Prosthesis
Socket Shield Technique to Improve the Outcomes of Immediate Implant: A Systematic Review and Meta-Analysis
Antonio Scarano et al.
Коментарі (0)