Оцінка ризику зараження коронавірусною інфекцією COVID-19 при застосуванні ритуксимабу у пацієнтів з РС і ОМСР

 •  

  НАУКА

 • Реферати
 •  

  3 хвилин читатати

 • Jul 21,2021
  • 0
 •  

  НАУКА

 • Реферати
 

3 хвилин читати

Jul 21,2021
 • 0

  КЛЮЧОВІ ВИСНОВКИ

Пацієнти з розсіяним склерозом (РС) або оптикомієлітом зі спектральним розладом (ОМСР), які отримують терапію ритуксимабом, схильні до вищого ризику інфікування коронавірусом COVID-19 і, отже, переходу захворювання в важку форму і смертельного наслідку.


АНОТАЦІЯ

ВВЕДЕННЯ

Вибір безпечної хворобо-модифікувальної терапії (ХМТ) під час пандемії COVID-19 - складне завдання. Мета даного аналітичного дослідження серії клінічних випадків полягала у визначенні частоти і оцінці прогресування коронавірусної інфекції у пацієнтів з РС або ОМСР, які отримували терапію ритуксимабом.


МЕТОДИ

За допомогою опитувальника в онлайн-форматі реєстрували дані про труднощі пацієнта при ходьбі, загальну кількість отриманих ін'єкцій ритуксимабу, відкладені ін'єкції, частоту будь-яких рецидивів і застосування кортикостероїдів в період пандемії. Також збирали дані про пандемію COVID-19, включаючи дотримання режиму самоізоляції, будь-які нові контакти з інфікованими особами та розвиток характерних симптомів.

У разі позитивних результатів тесту включених в дослідження пацієнтів ділили на 2 групи: 1-а група - з легкою і середньотяжкою формами і 2-га група - з важкою формою захворювання. Результати оцінювали як сприятливі (поліпшення / виписка) і несприятливі (смертельний наслідок).


РЕЗУЛЬТАТИ

У це дослідження включили 258 пацієнтів з РС або ОМСР, з яких у 9 пацієнтів (3,4%) був отриманий позитивний результат аналізу на коронавірусну інфекцію, 5 пацієнтам потрібна госпіталізація (55,5%), 2 пацієнтам потрібна госпіталізація до відділень інтенсивної терапії (22,2%) і 2 пацієнта померли (22,2%).

Ніхто з пацієнтів раніше не отримував кортикостероїди. У пацієнтів з РС, які отримували ХМТ, була виявлена ​​більш висока частота інфікування коронавірусом, розвитку серйозних захворювань і смертей в порівнянні з пацієнтами з РС, які не отримували ХМТ.


ВИСНОВКИ

Терапію ритуксимабом не можна вважати безпечним методом лікування пацієнтів з РС або ОМСР в період пандемії COVID-19.


Джерело : BMC Neurology
Посилання на джерело : https://bmcneurol.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12883-021-02218-4
Оригінальна назва : Rituximab and risk of COVID-19 infection and its severity in patients with MS and NMOSD
Автори : Sara Esmaeili і співавт.
Джерело

BMC Neurology

Посилання джерела
Оригінальна назва

Rituximab and risk of COVID-19 infection and its severity in patients with MS and NMOSD

Автори

Sara Esmaeili і співавт.