EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Результати порівняльного дослідження застосування декскетопрофену та ацетамінофену в лікуванні болю при опіках.

парацетамол парацетамол
парацетамол парацетамол

У цьому дослідженні оцінювали вплив застосування неопіоїдних анальгетиків, таких як ацетамінофен та декскетопрофен, у дорослих пацієнтів з опіками, які не потребують госпіталізації у відділення інтенсивної терапії.

Дивитися все

Гловні тези

Ефективність застосування ацетамінофену та декскетопрофену у пацієнтів з опіками коливається протягом дня, при цьому більш висока ефективність спостерігається у стандартні години у порівнянні з часом зміни пов'язки.

Передумови до проведення дослідження

У цьому дослідженні оцінювали вплив застосування неопіоїдних анальгетиків, таких як ацетамінофен та декскетопрофен, у дорослих пацієнтів з опіками, які не потребують госпіталізації у відділення інтенсивної терапії.

Методологія

До дослідження було включено 13 послідовно госпіталізованих пацієнтів з опіками. Протягом 6 днів учасники самостійно приймали анальгетики за необхідності. Реєстрували потребу в анальгетиках, тривалість госпіталізації та кількість годин, проведених у медичній установі. Перев'язку незмінно виконували о 11 годині, за винятком дня операції.

Щоб забезпечити узгодженість у часі з перев'язкою рани операцію проводили в 11 годин. Хірургічне втручання проводили лише 1 раз на 4-й або 5-й день 6-денного періоду. Реєстрували час прийому препаратів, а інтенсивність болю оцінювали з використанням візуальної аналогової шкали (ВАШ). Далі отримані дані використовували у статистичному аналізі.

Результати

Статистично значимих відмінностей між категоріями, виділеними за віком та статтю, виявлено не було. У міру збільшення площі опіків спостерігалося відповідне збільшення кількості анальгетиків, що споживаються. Найбільш висока частота застосування анальгетиків відзначалася в 11 годин (під час перев'язки рани), а найнижча в 14 годин. Суттєвих відмінностей у знеболювальній дії парацетамолу та декскетопрофену виявлено не було.

Висновок

У пацієнтів із опіками потреба в аналгетиках варіювалася протягом дня. Ефективність застосування декскетопрофену та ацетамінофену була вищою протягом дня, ніж при перев'язці. При визначенні частоти та кількості аналгетиків необхідно враховувати загальну площу поверхні тіла.

Джерело:

Akdeniz Medical Journal

Стаття:

THE HABITS OF USING PAINKILLER IN ADULT IN PATIENTS WITH BURN INJURY

Автори:

Mehmet TAPAN та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: