EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Гострий риносинусит у дітей: діагностика та лікування орбітальних та внутрішньочерепних ускладнень

риносинусит риносинусит
риносинусит риносинусит

Мета дослідження полягала в тому, щоб оцінити клінічні особливості, описати діагностику та досвід лікування орбітальних та внутрішньочерепних ускладнень гострого риносинуситу у дітей.

Дивитися все

Гловні тези

У дітей з гострим риносинуситом можуть виникати тяжкі орбітальні та внутрішньочерепні ускладнення із прихованим початком. Ендоскопічне втручання корисне пацієнтам з порушенням зору, відсутністю відповіді на консервативну терапію та будь-якими ознаками внутрішньочерепних ускладнень.

Передумови до проведення дослідження

Мета дослідження полягала в тому, щоб оцінити клінічні особливості, описати діагностику та досвід лікування орбітальних та внутрішньочерепних ускладнень гострого риносинуситу у дітей.

Методологія

Було проведено ретроспективну оцінку клінічних даних 24 дітей, яким було проведено ендоскопічну операцію на носових пазухах на тлі медикаментозної терапії внутрішньочерепних та орбітальних ускладнень гострого риносинуситу. Вибірка включала 5 дівчаток та 19 хлопчиків. Медіана віку становила 47,5 місяця з діапазоном від 13 до 159 місяців.

Було діагностовано 12 одиночних підокістних орбітальних абсцесів, два пов'язані з пресептальними абсцесами, два пов'язані з внутрішньоорбітальними абсцесами, сім пов'язаних з невритом зорового нерва і один пов'язаний з септичним тромбозом кавернозного синуса. При вивченні клінічних ознак, виділених мікроорганізмів та результатів застосовували описові підходи.

Результати

Підвищення температури тіла було зареєстровано в усіх 24 пацієнтів; дев'ять надійшли з гнійними виділеннями та закладеністю носа. Клінічними ознаками орбітальної інфекції були орбітальний набряк, біль, екзофтальм та відсунення очного яблука у всіх пацієнтів, а у семи з них також спостерігалося порушення зору. Слід зазначити, що у 17 пацієнтів було проведено посів гнійного відокремлюваного, у 12 з них результат був позитивним.

За винятком одного пацієнта, якому була потрібна повторна операція, усі пацієнти перенесли ендоскопічні операції на носі без ускладнень. Період подальшого спостереження становив від 5 до 64 місяців. За винятком двох дітей, у яких до операції розвинулася незворотна сліпота з втратою зору, всі пацієнти повністю одужали. Летальних результатів та рецидивів не було.

Висновок

Гострий риносинусит у дітей може викликати тяжкі орбітальні та внутрішньочерепні ускладнення із прихованим початком. Пацієнти з порушенням зору, будь-якими ознаками внутрішньочерепних ускладнень та неефективністю консервативної терапії потребують екстреного ендоскопічного втручання.

Джерело:

Chinese journal of otorhinolaryngology head and neck surgery

Стаття:

[Diagnosis and management of orbital and cranial complications of pediatric acute rhinosinusitis]

Автори:

X J Yang і співавт.

Коментарі (1)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: