EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
Плазма крові пацієнтів, які одужали після COVID-19, зменшує потребу в кисні та прискорює виписку хворих із тяжким перебігом інфекції Плазма крові пацієнтів, які одужали після COVID-19, зменшує потребу в кисні та прискорює виписку хворих із тяжким перебігом інфекції
Плазма крові пацієнтів, які одужали після COVID-19, зменшує потребу в кисні та прискорює виписку хворих із тяжким перебігом інфекції Плазма крові пацієнтів, які одужали після COVID-19, зменшує потребу в кисні та прискорює виписку хворих із тяжким перебігом інфекції

Було проведено дослідження з метою вивчення ефекту реконвалесцентної плазми COVID-19 у 16 пацієнтів, важко хворих на коронавірус.

Дивитися все

Стендова доповідь

Плазма крові пацієнтів, які одужали після COVID-19, скорочувала госпіталізацію та потребу в кисні у 16 критично хворих на коронавірусну інфекцію, зокрема і тих, які мали гематологічні злоякісні захворювання. 

Передумови до проведення дослідження

Було проведено дослідження з метою вивчення ефекту реконвалесцентної плазми COVID-19 у 16 пацієнтів, важко хворих на коронавірус.

Методологія

П’ять пацієнтів отримували лікування конвалесцентною плазмою за індивідуальними дозволами Адміністрації з контролю якості продуктів харчування та лікарських засобів США (FDA) для вивчення нового засобу лікування в невідкладній ситуації (eIND). Решта 11 учасників були включені в клінічне дослідження ефективності конвалесцентної плазми для лікування і профілактики легеневих ускладнень COVID-19 (NCT04358211). Всі 16 пацієнтів (10 чоловіків та 6 жінок, вік від 24 до 81 року) отримали лікування плазмою після надання інформованої згоди. Шість пацієнтів мали гематологічні злоякісні захворювання на момент госпіталізації з COVID-19. 

Донори конвалесцентної плазми надали від 2 до 4 порцій (200 мл на порцію) в період з 18-го по 56-й день після повного одужання від коронавірусної хвороби. Ферментний імуносорбентний аналіз (ELISA) використовували для визначення титру імуноглобулінів G (IgG) до шипового білку вірусу в донорських зразках плазми. Титри антитіл становили від 1:400 до 1:3200.

Терапію проводили однією порцією плазми об’ємом 200 мл, яку вводили впродовж години, за виключенням двох учасників, яким вводили по дві порції через день.

На момент інфузії плазми 5 пацієнтів знаходилися на механічній вентиляції, четверо - на неінвазивній кисневій терапії через назальну канюлю з високим потоком, один пацієнт отримував дворівневу вентиляцію, ще 5 – через назальну канюлю. Лише один пацієнт дихав кімнатним повітрям перед тим як отримати дозу плазми.    

Результати

Несприятливих ефектів терапії не відзначалося. Лише в одного пацієнта з’явилася лихоманка під час інфузії, внаслідок чого інфузію припинили після введення половини порції. Після інфузій плазми спостерігалося суттєве покращення рівнів оксигенації у всіх пацієнтів. Всі п’ятеро інтубованих пацієнтів були екстубовані між 1-м і 19-м днями після введення конвалесцентної плазми. У решти 11 пацієнтів суттєво знизилася потреба в кисні і вони не потребували вентиляційної підтримки. З 16 пацієнтів один помер після екстубації внаслідок розвитку коморбідних станів. З 15 пацієнтів, які вижили, один залишився в стаціонарі з дихальною недостатністю після екстубації, а решта були виписані, включно з 6 пацієнтами, які мали злоякісні гематологічні захворювання. Встановлена висока кореляція між клінічним покращенням і ранньою інфузією конвалесцентної плазми (r=0,6, p=0,02 для кореляції між часом від початку захворювання до введення плазми і часом від введення плазми до незалежності від кисню або виписки). Проте на результат могло вплинути супутнє залучення частини пацієнтів до клінічного дослідження.  

Висновок

В той час як рандомізовані контрольовані клінічні дослідження залишаються золотим стандартом доказової медицини, обмежені дані вказують на те, що конвалесцентна плазма, як засіб пасивного імунного захисту, може бути безпечною і ефективною при лікуванні коронавірусної інфекції з тяжким перебігом.

Джерело:

62nd American Society of Hematology (ASH) Annual Meeting and Exposition

Стаття:

Convalescent Plasma Decreased Oxygen Requirement and Hospital Stay in COVID-19 Hospitalized Patients Including Those with Hematological Malignancies: A Report of 16 Patients

Автори:

Moayed Ibrahim et al.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: