EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Порівняння кетаміну з пропофолом та тіопенталу натрію з фентанілом для передпроцедурної седації

Порівняння кетаміну з пропофолом та тіопенталу натрію з фентанілом для передпроцедурної седації Порівняння кетаміну з пропофолом та тіопенталу натрію з фентанілом для передпроцедурної седації
Порівняння кетаміну з пропофолом та тіопенталу натрію з фентанілом для передпроцедурної седації Порівняння кетаміну з пропофолом та тіопенталу натрію з фентанілом для передпроцедурної седації

В рандомізованому дослідженні з подвійним засліпленням порівнювали два режими передпроцедурної седації в умовах  відділення невідкладної допомоги. 

Дивитися все

Гловні тези

Автори дійшли висновку, що обидва режими седації були ефективними, хоча кетамін з пропофолом краще сприймався пацієнтами і лікарями.

Переглянути повний вміст

В рандомізованому дослідженні з подвійним засліпленням порівнювали два режими передпроцедурної седації в умовах  відділення невідкладної допомоги. Тіопентал натрію має виразний міорелаксуючий ефект і дуже коротку седативну дію, що було покладено авторами в основу гіпотези про його переваги над пропофолом. Обидва порівнювані режими - кетамін з пропофолом (КР) та тіопентал натрію з фентанілом (TFвиявилися ефективними та не призводили до значущих ускладнень. Проте натрію тіопентал забезпечував бажаний рівень післяседаційної аналгезії, зменшував ажитацію та чинив дуже короткочасний седативний ефект.

Пацієнтів розподіляли в групу КР (N=47) або TF (N=49) для досягнення необхідного рівня седації. Порівнювали респіраторні та гемодинамічні ускладнення, вплив на ажитацію, задоволеність пацієнтів і лікарів, час появи післяпроцедурного болю, частоту нудоти та блювання.

В результаті оцінки задоволеності пацієнтів і лікарів були подібними в групах TF та KP, хоча режим KP сприймався краще. Транзиторна гіпоксія виникла у 2,1% та у 8,1% пацієнтів в групах КР та TF відповідно, що потребувало проведення маніпуляцій з дихальними шляхами в 4,2 і 8,1% випадків відповідно, без потреби в ендотрахеальній інтубації або подальшої госпіталізації. Детально результати наведені в таблиці:

 

Натрію тіопентал + фентаніл (N=49)

Кетамін + пропофол (N=47)

Статистична значущість, p

Задоволеність пацієнтів

6,91±1,93

8,34±1,25

0,000

Задоволеність лікарів

7,55±1,54

8,65±1,00

0,000

Побічні ефекти, N (%)

Гіпоксія, що потребувала звільнення дихальних шляхів

4 (8,16)

2 (4,25)

0,678

Гіпоксія, що потребувала механічної маскової вентиляції

0

(4,25)

0,237


Автори дійшли висновку, що обидва режими седації були ефективними, хоча 
кетамін з пропофолом краще сприймався пацієнтами і лікарями. Відмінностей за частотою респіраторних та гемодинамічних побічних ефектів не було. Підтверджено, що TF є потужною і ефективною комбінацією з низьким рівнем побічних ефектів для процедурної седації. 

 

Джерело:

Emergency Medicine Journal: EMJ

Стаття:

Comparison of the efficacy of ketamine- propofol versus sodium thiopental-fentanyl in sedation: a randomised clinical trial

Автори:

Maryam Bahreini et al.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді ua
Спробуй: