EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Алгоритм ухвалення рішення про призначення антибіотиків з урахуванням рівня прокальцитоніну у пацієнтів із гострим панкреатитом

панкреатит панкреатит
панкреатит панкреатит

Мета проведеного рандомізованого контрольованого дослідження (PROCAP) полягала в оцінці того, чи дозволяє використання алгоритму, що визначає початок, продовження та припинення лікування антибіотиками з урахуванням рівня прокальцитоніну, знизити обсяг застосування цих препаратів без негативного впливу на перебіг гострого панкреатиту.

Дивитися все

Гловні тези

У осіб із гострим панкреатитом використання алгоритму прийняття рішень з урахуванням рівня прокальцитоніну може забезпечити зниження потреби у застосуванні антибіотиків без прогресування інфекції та розвитку ускладнень.

Передумови до проведення дослідження

Мета проведеного рандомізованого контрольованого дослідження (PROCAP) полягала в оцінці того, чи дозволяє використання алгоритму, що визначає початок, продовження та припинення лікування антибіотиками з урахуванням рівня прокальцитоніну, знизити обсяг застосування цих препаратів без негативного впливу на перебіг гострого панкреатиту.

Методологія

У це одноцентрове дослідження із застосуванням сліпого методу щодо пацієнтів було включено 260 осіб віком 18 років та старше з клінічним діагнозом гострого панкреатиту. З використанням спеціальної комп'ютерної програми учасників дослідження рандомізували до групи лікування з урахуванням рівня прокальцитоніну (132 учасники) та групи лікування з використанням стандартного підходу (128 учасників). При рандомізації проводили стратифікацію за тяжкістю захворювання та шляхами надходження пацієнта.

У групі лікування з урахуванням рівня прокальцитоніну в 0-й, 4-й та 7-й дні, а потім щотижня проводили аналіз рівня прокальцитоніну. При результаті менше 1 нг/мл антибіотики скасовували або не починали їх застосування. При результаті 1 нг/мл або вище застосування антибіотиків починали або продовжували. В експериментальній групі будь-якому емпіричному призначенню антибіотиків передувало проведення аналізу рівня прокальцитоніну. Загалом в обох групах проводили стандартне лікування. Основною кінцевою точкою дослідження було застосування антибіотиків під час індексної госпіталізації. Усі аналізи проводили за даними вибірки всіх рандомізованих пацієнтів згідно з призначеним лікуванням (ITT-вибірка).

Результати

Антибіотики були призначені 59 (45%) учасникам із групи лікування з урахуванням рівня прокальцитоніну та 79 (63%) учасникам із групи лікування з використанням стандартного підходу (скоригована різниця ризиків: –15,6%). Відношення шансів ефекту лікування становило 0,49. Число випадків розвитку клінічної або лікарняної інфекції під час госпіталізації між двома групами статистично значуще не відрізнялося. У 3 (2%) учасників із групи лікування з використанням стандартного підходу та 4 (3%) учасників із групи лікування з урахуванням рівня прокальцитонину був зареєстрований смертельний результат. У всіх випадках смерть настала у зв'язку з тяжкістю основного захворювання (панкреатиту). Частота розвитку небажаних явищ у обох групах була порівнянною.

Висновок

При веденні пацієнтів з гострим панкреатитом використання алгоритму початку, продовження та припинення лікування антибіотиками з урахуванням рівня прокальцитоніну має низку переваг.

Джерело:

The Lancet Gastroenterology and Hepatology

Стаття:

A procalcitonin-based algorithm to guide antibiotic use in patients with acute pancreatitis (PROCAP): a single-centre, patient-blinded, randomised controlled trial

Автори:

Ajith K Siriwardena і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: