У цьому рандомізованому дослідженні оцінювали споживання холіну з їжею під час вагітності порівняно з рекомендованими рівнями та аналізували джерела холіну в раціоні вагітних жінок в Австралії.
Близько 50–70 % вагітних жінок споживали холін у кількостях нижче рекомендованих NHMRC та EFSA на ранніх та пізніх термінах вагітності (середнє споживання: 401 мг на добу).
У цьому рандомізованому дослідженні оцінювали споживання холіну з їжею під час вагітності порівняно з рекомендованими рівнями та аналізували джерела холіну в раціоні вагітних жінок в Австралії.
У дослідження було включено 103 вагітні жінки. Вагітним жінкам (на ранніх термінах вагітності (12–16 тижнів) та на пізніх термінах вагітності (36 тижнів)) було запропоновано заповнити опитувальник за частотою їди. Цей опитувальник допоміг оцінити раціон харчування за останній місяць.
Рівні споживання та джерела холіну на ранніх та пізніх термінах вагітності були порівнянні. Споживання холіну на ранніх термінах вагітності становило в середньому 362 мг на добу. Частка жінок (%), у яких споживання холіну під час вагітності перевищувала рекомендоване Австралійською національною радою з охорони здоров'я та медичних досліджень (NHMRC) та Європейським агентством з безпеки харчових продуктів (EFSA), наведено нижче (таблиця 1):
Основним джерелом холіну були горіхи, яйця, червоне м'ясо, бобові та молочні продукти, які забезпечуючи 50% споживання холіну з їжею. З них основним джерелом холіну були яйця (17%).
Обмежена кількість майбутніх матерів, які брали участь у дослідженні, дотримувалась рекомендацій NHMRC та EFSA щодо достатнього рівня споживання холіну. Мабуть, в Австралії є можливості для збільшення споживання холіну під час вагітності, що наголошує на необхідності проведення додаткових досліджень для точного встановлення потреби в холіні у вагітних жінок.
Nutrients
Estimated Choline Intakes and Dietary Sources of Choline in Pregnant Australian Women
Yasmine Probst і співавт.
Коментарі (0)