EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Порівняння ефективності ополіскувача для ротової порожнини з прополісом і хлоргексидину для підтримки здоров'я ясен

гінгівіт гінгівіт
гінгівіт гінгівіт

Мета дослідження: оцінити та порівняти ефективність ополіскувачів для порожнини рота з прополісом та хлоргексидину щодо зменшення утворення зубного нальоту та зниження ризику розвитку гінгівіту (захворювання ясен).

Дивитися все

Гловні тези

Прополіс — вироблювана бджолами смолиста речовина, що має протизапальні, антибактеріальні та протигрибкові властивості, — ефективний для гігієни порожнини рота за рахунок зменшення запалення ясен та утворення зубного нальоту.

Передумови до проведення дослідження

Мета дослідження: оцінити та порівняти ефективність ополіскувачів для порожнини рота з прополісом та хлоргексидину щодо зменшення утворення зубного нальоту та зниження ризику розвитку гінгівіту (захворювання ясен).

Методологія

У даному рандомізованому клінічному дослідженні брали участь 45 пацієнтів із хронічним генералізованим гінгівітом. Пацієнтів рандомізували до трьох груп (по 15 осіб у кожній) за допомогою комп'ютерної програми:

  • Група А (ополіскувач для ротової порожнини з прополісом)
  • Група B (хлоргексидин)
  • Група C (плацебо)

Дослідження включало три фази тривалістю 21 день кожна, з 15-денним періодом вимивання між ними.

У ході першої фази дослідження в групах А, В і С застосовували 0,2% розчин прополісу, хлоргексидин і плацебо відповідно. Учасники дослідження полоскали порожнину рота призначеним розчином двічі на добу протягом 1 хв протягом 21 дня. На 22-й день повторно оцінювали індекс зубного нальоту (PI) та ясенний індекс (GI). Під час другої та третьої фаз дослідження пацієнти змінювали ополіскувачі для ротової порожнини відповідно до методу латинського квадрата.

Результати

На початку дослідження статистично значимих відмінностей у PI та GI між трьома групами не спостерігалося (p > 0,05). У ході однофакторного дисперсійного аналізу були виявлені статистично значущі відмінності у PI та GI між групами (p < 0,001) до 21-го дня дослідження. У ході ретроспективного аналізу Бонферроні було відзначено помітне зниження PI та GI у групі застосування прополісу порівняно з групами застосування хлоргексидину та плацебо (р < 0,001).

Висновок

Ополіскувач для ротової порожнини з прополісом значно покращував стан ясен і зменшував утворення зубного нальоту, що свідчить про можливість застосування цього рослинного ополіскувача в якості ефективної альтернативи хлоргексидину.

Джерело:

BMC Complementary Medicine and Therapies

Стаття:

Comparative effectiveness of Propolis with Chlorhexidine mouthwash on gingivitis – a randomized controlled clinical study

Автори:

Shilpa Gunjal, Deepak Gowda Sadashivappa Pateel

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: