EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Виявлення когнітивних порушень у пацієнтів з COVID-19

Виявлення когнітивних порушень у пацієнтів з COVID-19 Виявлення когнітивних порушень у пацієнтів з COVID-19
Виявлення когнітивних порушень у пацієнтів з COVID-19 Виявлення когнітивних порушень у пацієнтів з COVID-19

Мета цього дослідження полягала в оцінці нейронних корелятів когнітивних і неврологічних симптомів у пацієнтів з COVID-19 тяжкого ступеня.

Дивитися все

Гловні тези

Результати даного проспективного когортного дослідження свідчать про розвиток порушення функції неокортексу як неврологічного ускладнення інфікування коронавірусом важкого гострого респіраторного синдрому-2 (SARS CoV 2). Отримані дані мають важливе значення як в аспекті реабілітації, так і в соціально-економічному плані. Тому до лікування пацієнтів, які страждають на когнітивні розлади, необхідно підключати лікарів-неврологів і, можливо, призначати таким пацієнтам відповідну реабілітаційну терапію.

Передумови до проведення дослідження

Мета цього дослідження полягала в оцінці нейронних корелятів когнітивних і неврологічних симптомів у пацієнтів з COVID-19 тяжкого ступеня.

Методологія

З 20 квітня по 12 травня 2020 року було проведено відбір пацієнтів з COVID-19 (41 пацієнт), яким було потрібне лікування в стаціонарі в основному через розвиток неврологічних ускладнень. Критеріями включення були вік старше 18 років і наявність не менше 1 нового неврологічного симптому.

У разі присутності двох або більше симптомів пацієнтам додатково проводили діагностику за допомогою комплексних нейропсихологічних тестів, магнітно-резонансної томографії головного мозку і позитронно-емісійної томографії з фтордезоксіглюкозою-18 (18ФДГ-ПЕТ) до одужання від інфекції. Критеріями виключення були діагностовані в ході преклінічного аналізу когнітивні порушення або нейродегенеративні захворювання або проходження лікування у відділенні інтенсивної терапії.

Результати

У дослідження були включені 29 пацієнтів у віці 65,2 ± 14,4 року (38% жінок) з підгострою формою COVID-19. Порушення смакової чутливості та нюху зазначалося практично у всіх 25 пацієнтів. Згідно з оцінкою за Монреальською шкалою когнітивних функцій (MoCA), у 18 з 26 пацієнтів відзначалися когнітивні порушення з переважанням функцій, за які відповідають лобно-тім'яні долі головного мозку. Це було підтверджено результатами ретельного нейропсихологічного тестування у 15 пацієнтів. 

За результатами 18ФДГ-ПЕТ, патологічні зміни відзначалися у 10 з 15 пацієнтів головним чином на тлі зниження метаболізму у фронтопарієтальній області. Дана особливість була підтверджена в ході порівняння з контрольною групою за допомогою аналізу основних компонентів методом обробки одного вокселя за один прохід, в результаті якого була встановлена ​​висока кореляція (r2 = 0,62) з оцінкою по MoCA. Після розтину одного померлого пацієнта була виявлена ​​активація мікроглії білої речовини, але ознак нейрозапалення виявлено не було.

Висновок

У пацієнтів з COVID-19 в підгострій формі, яким спочатку потрібно стаціонарне лікування, відзначалося порушення функції неокортексу на тлі зниження когнітивних функцій.

Джерело:

BRAIN

Стаття:

Cognitive impairment and altered cerebral glucose metabolism in the subacute stage of COVID-19

Автори:

Jonas A Hosp і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: