EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Зменшення тяжкості мігрені при застосуванні трансдіагностичної когнітивно-поведінкової терапії

мігрень мігрень
мігрень мігрень

Було проведено дослідження з метою оцінки ефективності застосування трансдіагностичної когнітивно-поведінкової терапії (КПТ) у лікуванні мігрені.

Дивитися все

Гловні тези

У пацієнтів з мігренню проведення десяти сеансів трансдіагностичної когнітивно-поведінкової терапії дозволило зменшити виразність симптомів та пов'язаних з ними депресії, тривожності та порушення життєдіяльності. Через місяць після закінчення терапії ці покращення зберігалися.

Передумови до проведення дослідження

Було проведено дослідження з метою оцінки ефективності застосування трансдіагностичної когнітивно-поведінкової терапії (КПТ) у лікуванні мігрені.

Методологія

До цього рандомізованого клінічного пілотного дослідження було включено 40 пацієнтів з мігренню (віком від 20 до 50 років). Вони пройшли рандомізацію для включення до однієї з двох груп: a) група проведення втручання, яка отримала 10 сеансів трансдіагностичної КПТ, та b) контрольна група, яка отримала один сеанс навчання стратегій зниження стресу та релаксації.

До та після проведення втручання (3-місячне спостереження), а також через один місяць після завершення трансдіагностичної КПТ (4-місячне спостереження) проводили оцінку кількості днів з головним болем, тяжкості головного болю, порушення життєдіяльності, пов'язаного з мігренню, та впливу захворювання на повсякденну активність, а також кількості знеболювальних засобів, що застосовуються при головному болі, та виразності тривожності та депресії.

Результати

Дослідження завершили 35 пацієнтів з нападами мігрені помірного та тяжкого ступеня (19 та 16 пацієнтів у контрольній групі та групі трансдіагностичної КПТ відповідно). При порівнянні оцінок у контрольних моментах часу в групі трансдіагностичної КПТ було виявлено поліпшення за всіма показниками. При цьому в контрольній групі такого поліпшення не було. При оцінці через 3 та 4 місяці спостереження було встановлено перевагу результатів у групі трансдіагностичної КПТ порівняно з контрольною групою за більшістю показників.

Висновок

Застосування трансдіагностичної КПТ є ефективним, доцільним, практичним і доступним методом лікування пацієнтів з мігренню.

Джерело:

BMC Neurology

Стаття:

The efficacy of transdiagnostic cognitive behavioral therapy on migraine headache: a pilot, feasibility study

Автори:

Forouzandeh Soleimanian-Boroujeni і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: