EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність мультимодальної аналгезії з точки зору зниження потреби у застосуванні опіоїдів при операціях у ділянці голови та шиї

хірургія хірургія
хірургія хірургія

Метою проведеного пілотного дослідження (РКД № 1) було вивчення найбільш ефективного застосування мультимодальної аналгезії у осіб, які перенесли серйозні онкологічні операції в ділянці голови та шиї.

Дивитися все

Гловні тези

У осіб, які перенесли великі операції в області голови та шиї, застосування мультимодальної аналгезії забезпечує статистично значуще зниження потреби в опіоїдах.

Передумови до проведення дослідження

Метою проведеного пілотного дослідження (РКД № 1) було вивчення найбільш ефективного застосування мультимодальної аналгезії у осіб, які перенесли серйозні онкологічні операції в ділянці голови та шиї.

Методологія

В рамках дослідження пацієнти з контрольної групи отримували ацетамінофен за схемою та опіоїди в міру необхідності, тоді як учасники з експериментальної групи отримували ацетамінофен, габапентин та кеторолак за схемою та опіоїди в міру необхідності. Ефективність втручання оцінювали у гібридному дослідженні ефективності та впровадження втручання 1-го типу (РКД № 2).

У цьому дослідженні пацієнти групи А отримували ацетамінофен за схемою та опіоїди в міру необхідності. При цьому пацієнти з групи В отримували ацетамінофен, габапентин і кеторолак за схемою, опіоїди при необхідності та регіональну блокаду нерва в області вільно переміщених донорських тканин.

Результати

У пілотне дослідження було включено 31 пацієнта, якому було призначено серйозну хірургічну операцію в області голови та шиї. Середня кількість знеболювальних препаратів в еквівалентах морфіну в міліграмах (MME), одержана пацієнтами в експериментальній групі (n = 16), склала 195,78 мг (стандартне відхилення (СВ) = 131,08 мг), а в контрольній групі (n = 15)  - 251,60 мг (СВ = 224,57 мг). Тривалість перебування у стаціонарі в експериментальній групі становила 7,0 дня, а контрольній групі — 8,0 дня.

У ході розробки дизайну основного дослідження було заплановано виконання проміжного аналізу безпеки та доцільності лікування після включення 30 пацієнтів (n = 14 у групі A та n = 16 у групі B). У цьому аналізі середня кількість знеболювальних препаратів у MME склала 51,3 мг у групі B (СВ = 43,3 мг), а у групі A – 135,1 мг (СВ = 86,0 мг). Зважаючи на явну перевагу експериментальної групи дослідження було достроково припинено. Частота розвитку ускладнень, тривалість перебування у стаціонарі та функціональна оцінка інтенсивності болю у групах дослідження були порівнянними.

Було виконано порівняння варіабельності середньої кількості знеболювальних препаратів у MME до та після проведення лікувальних процедур, при цьому СВ у РКД №1 склало 181,46 мг, а в РКД №2 – 124,6 мг.

Висновок

Мультимодальна аналгезія дозволяє знизити потребу в опіоїдах у осіб, які перенесли хірургічні операції в ділянці голови та шиї.

Джерело:

Laryngoscope

Стаття:

The Use of Dissemination and Implementation to Improve Multimodal Analgesia in Head and Neck Surgery

Автори:

Yelizaveta Shnayder і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: