EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Аудіовідволікання знижує інтенсивність болю під час ін'єкції анестетика у дітей, які отримують стоматологічне лікування

аудіовідволікання аудіовідволікання
аудіовідволікання аудіовідволікання

Мета дослідження полягала в оцінці та порівнянні рівнів ін'єкційного болю під час процедур блокади нижнього альвеолярного нерва (БНАН) у дітей з використанням приладу для термомеханічної стимуляції з аудіовідволіканням та без нього.

Дивитися все

Гловні тези

При проведенні стоматологічних процедур дітям (віком 5–10 років) використання приладу для термомеханічної стимуляції у поєднанні з методом аудіовідволікання може ефективно полегшувати біль, що виникає під час ін'єкції анестетика для блокади нижнього альвеолярного нерва.

Передумови до проведення дослідження

Мета дослідження полягала в оцінці та порівнянні рівнів ін'єкційного болю під час процедур блокади нижнього альвеолярного нерва (БНАН) у дітей з використанням приладу для термомеханічної стимуляції з аудіовідволіканням та без нього.

Методологія

До дослідження було включено 28 дітей (віком від 5 до 10 років), які проходять стоматологічні процедури із запланованою БНАН. Учасники були поділені на дві групи, у кожній із яких було по 14 дітей. Дослідження включало використання приладу для термомеханічної стимуляції з аудіовідволіканням в експериментальній групі, при цьому контрольній групі використовували прилад для термомеханічної стимуляції без аудіовідволікання.

Після введення анестетика для БНАН проводили суб'єктивну оцінку інтенсивності болю за рейтинговою шкалою гримас Вонга - Бейкера (WBFPR), а об'єктивну оцінку інтенсивності болю проводили з використанням шкали "обличчя-ноги-активність-плач-втішність" (FLACC). Для міжгрупової оцінки та оцінки у підгрупах інтенсивності болю при ін'єкції використовували U-критерій Манна - Уітні.

Результати

У цьому рандомізованому клінічному дослідженні статистично значуще зниження інтенсивності болю при ін'єкції, підтверджене як об'єктивними, так і суб'єктивними оцінками, спостерігалося в групі застосування приладу для термомеханічної стимуляції з аудіовідволіканням. Результати міжгрупового аналізу інтенсивності болю при ін'єкції, проведеного з використанням шкал WBFPR і FLACC, свідчать про статистично значно меншу інтенсивність болю в експериментальній групі (див. таблицю 1).

При аналізі в підгрупах середні оцінки за шкалами WBFPR і FLACC в експериментальній групі були статистично значуще нижчими порівняно з контрольною групою (див. таблицю 2).

Висновок

Використання приладу для термомеханічної стимуляції у поєднанні з аудіовідволіканням під час процедури БНАН значно знижувало дискомфорт під час ін'єкції у дітей.

Джерело:

Journal of Dental Anesthesia and Pain Medicine

Стаття:

Effect of audio distraction with thermomechanical stimulation on pain perception for inferior alveolar nerve block in children: a randomized clinical trial

Автори:

Devendra Nagpal і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: