Було проведено рандомізоване перехресне дослідження, спрямоване на оцінку впливу вживання чорниці на функціонування, самопочуття та виразність абдомінальних симптомів у осіб із діагностованими функціональними розладами шлунково-кишкового тракту (ФРШКТ).
В осіб із функціональними розладами шлунково-кишкового тракту вживання чорниці допомагає знизити виразність абдомінальних симптомів, а також покращити функціонування та самопочуття.
Було проведено рандомізоване перехресне дослідження, спрямоване на оцінку впливу вживання чорниці на функціонування, самопочуття та виразність абдомінальних симптомів у осіб із діагностованими функціональними розладами шлунково-кишкового тракту (ФРШКТ).
У цьому подвійному сліпому дослідженні 43 пацієнти з ФРШКТ були рандомізовані для отримання або сублімованої чорниці (у кількості, еквівалентній 180 г свіжої чорниці), або плацебо, що відповідає за калорійністю та вмістом цукру. Дослідження включало проведення дихальних тестів на непереносимість фруктози, щоб оцінити вплив метаболізму фруктози кишковою мікробіотою на виразність симптомів у пацієнтів із ФРШКТ.
Основні кінцеві точки включали порівняння відмінностей в оцінках за шкалою оцінки виразності симптомів з боку шлунково-кишкового тракту (GSRS) та полегшення абдомінальних симптомів через 6 тижнів втручання. Додаткові кінцеві точки включали аналіз результатів дихального тесту на непереносимість фруктози, оцінок Бристольської шкали форми калу та оцінок якості життя та функціонування (з використанням опитувальника OQ45.2).
У учасників, які отримували чорницю, відзначалося статистично значуще більше зниження виразності абдомінальних симптомів, ніж в учасників, які отримували плацебо (53% порівняно з 30%). Незважаючи на невелике покращення загальної оцінки та оцінки інтенсивності болю за GSRS (відмінності середніх значень між групами лікування: -3,4 та -1,0 відповідно), відмінності не були статистично значущими. У учасників, які отримували чорницю, відзначалося поліпшення оцінок OQ45.2 порівняно з учасниками, які отримували плацебо (різниця середніх значень між групами лікування: -3,2). Відмінності між групами лікування з погляду інших оцінок були статистично значущими.
В осіб з ФРШКТ вживання чорниці забезпечувало зниження виразності абдомінальних симптомів та покращення функціонування, якості життя та загального самопочуття порівняно з плацебо. Корисний ефект чорниці, обумовлений поліфенолами і харчовими волокнами, що містяться в ній, не залежав від вмісту цукру в обох видах лікування.
Nutrients
Blueberries Improve Abdominal Symptoms, Well-Being and Functioning in Patients with Functional Gastrointestinal Disorders
Clive H. Wilder-Smith і співавт.
Коментарі (0)