Мета цього систематичного огляду та метааналізу полягала у виконанні ретельної оцінки застосування крісаборолу при атопічному дерматиті легкого та середнього ступеня тяжкості.
У осіб з атопічним дерматитом легкого та середнього ступеня тяжкості короткострокове застосування 2% крісаборолу у формі мазі є безпечним та ефективним.
Мета цього систематичного огляду та метааналізу полягала у виконанні ретельної оцінки застосування крісаборолу при атопічному дерматиті легкого та середнього ступеня тяжкості.
В огляд включали тільки рандомізовані контрольовані дослідження, в яких застосування крісаборолу 2 р/добу порівнювали із застосуванням середовища-носія або іншого активного препарату у осіб з атопічним дерматитом легкого та середнього ступеня тяжкості. Відбір кінцевих точок, що вивчаються, проводили з урахуванням рекомендацій ініціативи з гармонізації показників результатів лікування екземи (HOME). Оцінку безпеки застосування крісаборолу, а також симптомів, що повідомляються пацієнтами, показників, що оцінюються лікарями, та якості життя, пов'язаного зі здоров'ям, проводили з використанням відповідних інструментів.
В аналіз було включено 8 рандомізованих контрольованих досліджень (РКД), участь у яких взяли загалом 2266 пацієнтів. Протягом 4-тижневого курсу лікування у пацієнтів, які застосовували крісаборол, порівняно з тими, хто застосовував препарат, що містить тільки середовище-носій, було відзначено покращення за такими показниками: оцінка за числовою рейтинговою шкалою (ЧРШ) (різниця середніх (РС): -0,70), бал за шкалою оцінки тяжкості екземи пацієнтом (POEM) (РС: -3,50), індекс поширеності та тяжкості екземи (EASI) (РС: -14,49 %), оцінка за загальною шкалою статичної оцінки дослідником (ISGA) (відносний ризик (ВР): 1,45), індекс якості життя дерматологічних хворих (DLQI) (РС: –1,54) та оцінка за опитувальником про вплив дерматиту на сім'ю (DFI) (РС: –1,16) ).
Крім того, показник EASI75 (ВР: 1,71) був досягнутий у більшої частки пацієнтів, які застосовували крісаборол. Між двома групами дослідження були відсутні статистично значущі відмінності за такими показниками: частота розвитку небажаних явищ (ВР: 1,12), частота розвитку серйозних небажаних явищ (ВР: 1,89) та частота припинення лікування через розвиток небажаних явищ (ВР: 0,87). Крім того, в одному РКД порівнювали терапію крісаборолом і пімекролімусом, при цьому в більшості контрольних точок були відсутні статистично значущі відмінності щодо частоти поліпшення індексу EASI та оцінки за ЧРШ.
Місцеве застосування крісаборолу є безпечним та ефективним варіантом лікування атопічного дерматиту легкого та середнього ступеня тяжкості. Крім того, крісаборол можна порівняти з пімекролімусом за ефективністю.
Dermatologic Therapy
Topical Administration of Crisaborole in Mild to Moderate Atopic Dermatitis: A Systematic Review and Meta-Analysis
Yufei He і співавт.
Коментарі (0)