EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Безпека та ефективність застосування 2% крісаборолу при атопічному дерматиті легкого та середнього ступеня тяжкості

атопічному дерматиті атопічному дерматиті
атопічному дерматиті атопічному дерматиті

Мета цього систематичного огляду та метааналізу полягала у виконанні ретельної оцінки застосування крісаборолу при атопічному дерматиті легкого та середнього ступеня тяжкості.

Дивитися все

Гловні тези

У осіб з атопічним дерматитом легкого та середнього ступеня тяжкості короткострокове застосування 2% крісаборолу у формі мазі є безпечним та ефективним.

Передумови до проведення дослідження

Мета цього систематичного огляду та метааналізу полягала у виконанні ретельної оцінки застосування крісаборолу при атопічному дерматиті легкого та середнього ступеня тяжкості.

Методологія

В огляд включали тільки рандомізовані контрольовані дослідження, в яких застосування крісаборолу 2 р/добу порівнювали із застосуванням середовища-носія або іншого активного препарату у осіб з атопічним дерматитом легкого та середнього ступеня тяжкості. Відбір кінцевих точок, що вивчаються, проводили з урахуванням рекомендацій ініціативи з гармонізації показників результатів лікування екземи (HOME). Оцінку безпеки застосування крісаборолу, а також симптомів, що повідомляються пацієнтами, показників, що оцінюються лікарями, та якості життя, пов'язаного зі здоров'ям, проводили з використанням відповідних інструментів.

Результати

В аналіз було включено 8 рандомізованих контрольованих досліджень (РКД), участь у яких взяли загалом 2266 пацієнтів. Протягом 4-тижневого курсу лікування у пацієнтів, які застосовували крісаборол, порівняно з тими, хто застосовував препарат, що містить тільки середовище-носій, було відзначено покращення за такими показниками: оцінка за числовою рейтинговою шкалою (ЧРШ) (різниця середніх (РС): -0,70), бал за шкалою оцінки тяжкості екземи пацієнтом (POEM) (РС: -3,50), індекс поширеності та тяжкості екземи (EASI) (РС: -14,49 %), оцінка за загальною шкалою статичної оцінки дослідником (ISGA) (відносний ризик (ВР): 1,45), індекс якості життя дерматологічних хворих (DLQI) (РС: –1,54) та оцінка за опитувальником про вплив дерматиту на сім'ю (DFI) (РС: –1,16) ).

Крім того, показник EASI75 (ВР: 1,71) був досягнутий у більшої частки пацієнтів, які застосовували крісаборол. Між двома групами дослідження були відсутні статистично значущі відмінності за такими показниками: частота розвитку небажаних явищ (ВР: 1,12), частота розвитку серйозних небажаних явищ (ВР: 1,89) та частота припинення лікування через розвиток небажаних явищ (ВР: 0,87). Крім того, в одному РКД порівнювали терапію крісаборолом і пімекролімусом, при цьому в більшості контрольних точок були відсутні статистично значущі відмінності щодо частоти поліпшення індексу EASI та оцінки за ЧРШ.

Висновок

Місцеве застосування крісаборолу є безпечним та ефективним варіантом лікування атопічного дерматиту легкого та середнього ступеня тяжкості. Крім того, крісаборол можна порівняти з пімекролімусом за ефективністю.

Джерело:

Dermatologic Therapy

Стаття:

Topical Administration of Crisaborole in Mild to Moderate Atopic Dermatitis: A Systematic Review and Meta-Analysis

Автори:

Yufei He і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: