EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Безпека та ефективність застосування різних рідин для промивання кореневих каналів при пульпіті

пульпіт пульпіт
пульпіт пульпіт

Мета цього ретроспективного дослідження полягала в оцінці інтенсивності болю та функціонального відновлення після промивання кореневих каналів різними розчинами у пацієнтів із пульпітом.

Дивитися все

Гловні тези

Застосування 3% розчину NaClO у поєднанні з 0,9% фізіологічним розчином для промивання кореневих каналів при ендодонтичному лікуванні пульпіту забезпечило статистично значуще зниження інтенсивності болю у пацієнтів протягом періоду тривалістю до 6 годин після лікування, ефективне усунення колоній патогенної флори зубів і відновлення функції скронево-нижньощелепного суглоба.

Передумови до проведення дослідження

Мета цього ретроспективного дослідження полягала в оцінці інтенсивності болю та функціонального відновлення після промивання кореневих каналів різними розчинами у пацієнтів із пульпітом.

Методологія

У дослідження було включено 128 осіб з пульпітом, яким було показано обробку кореневих каналів. Учасників дослідження розділили на дві групи: експериментальна (n=59) та контрольна (n=69) групи. До експериментальної групи увійшли 27 жінок та 32 чоловіки віком від 27 років до 41 року. У контрольній групі було 34 жінки та 35 чоловіків віком від 25 до 42 років.

Для промивання кореневих каналів застосовували 3% розчин H2O2 у поєднанні з 0,9% фізіологічним розчином у контрольній групі та 3% розчин NaClO у поєднанні з 0,9% фізіологічним розчином в експериментальній групі. Вивчення інтенсивності болю виконували з використанням візуальної аналогової шкали (ВАШ), а відновлення функції скронево-нижньощелепного суглоба – з використанням відповідного інструменту оцінки.

Результати

Застосування 3% розчину NaClO у поєднанні з 0,9% фізіологічним розчином забезпечило ефективне зниження інтенсивності болю після лікування, при цьому антибактеріальний ефект був набагато більш виразним, ніж при застосуванні 3% розчину H2O2 у поєднанні з 0,9% фізіологічним розчином (див. рисунок 1).

Крім того, застосування такої комбінації розчинів забезпечило більш виразне відновлення функції скронево-нижньощелепного суглоба та зниження частоти рецидиву, що свідчить про клінічну цінність такого варіанту обробки.

 

Висновок

Після лікування інтенсивність болю знизилася в обох групах дослідження, однак, порівняно з контрольною групою, у пацієнтів з експериментальної групи цей ефект був статистично значуще більш виразним на етапах оцінки T2 та T3. Функція скронево-нижньощелепного суглоба покращилася в обох групах дослідження, однак у порівнянні з контрольною групою у пацієнтів з експериментальної групи цей ефект був більш виразним.

Джерело:

Contrast Media & Molecular Imaging

Стаття:

Analysis of the Efficacy and Safety of Pulpitis Treated with Different Root Canal Flushing Fluids Based on VAS and Temporomandibular Joint Function

Автори:

Jianguo Ke і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: