Мета цього рандомізованого контрольованого дослідження полягала в оцінці безпеки та ефективності застосування добавок із цинком у лікуванні первинної дисменореї у дівчаток-підлітків.
Порівняно з плацебо застосування добавок із цинком протягом трьох місяців забезпечувало зниження інтенсивності болю, при цьому через шість місяців інтенсивність болю була ще нижчою.
Мета цього рандомізованого контрольованого дослідження полягала в оцінці безпеки та ефективності застосування добавок із цинком у лікуванні первинної дисменореї у дівчаток-підлітків.
За допомогою неймовірнісного послідовного відбору до дослідження було включено 100 пацієнток із первинною дисменореєю. Їх рандомізували в одну із двох груп. Протягом п'яти днів до двох днів після початку менструації пацієнтки приймали глюконат цинку в дозі 50 мг один раз на добу в групі втручання (група A) або плацебо (група B). Інтенсивність болю, викликаного первинною дисменореєю оцінювали і порівнювали через 3 та 6 місяців після початку лікування в обох групах за допомогою візуальної аналогової шкали (ВАШ). Крім того, вивчали профіль побічних ефектів.
У порівнянні з плацебо при застосуванні цинку глюконату у пацієнток з первинною дисменореєю через три місяці спостерігалося зниження середньої оцінки інтенсивності болю зі збереженням тенденції через шість місяців (див. таблицю 1).
Небажані явища при застосуванні добавки з цинком зареєстровані лише у невеликої частки пацієнток: 4% через 3 місяці та 6% через 6 місяців.
Застосування цинку глюконату в дозі 50 мг протягом 5 днів до і 2 днів після початку менструації - ефективний метод лікування первинної дисменореї. Частота розвитку побічних ефектів за дотримання зазначеної схеми застосування мінімальна.
Journal of Rawalpindi Medical College
Comparison of efficacy and safety of Zinc gluconate versus placebo for treatment of Primary Dysmenorrhea
Faiza Safdar і співавт.
Коментарі (0)