EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Безпека та ефективність застосування моноклональних антитіл до кальцитонін-ген-зв'язаного пептиду в лікуванні рефрактерної хронічної мігрені

хронічна мігрень хронічна мігрень
хронічна мігрень хронічна мігрень

Мета систематичного огляду полягала в оцінці ефективності та безпеки застосування моноклональних антитіл (МАТ) до кальцитонін-ген-зв'язаного пептиду (CGRP) у лікуванні пацієнтів з рефрактерною хронічною мігренню.

Дивитися все

Гловні тези

Застосування моноклональних антитіл до кальцитонін-ген-зв'язаного пептиду або рецептора кальцитонін-ген-зв'язаного пептиду є важливим заходом для профілактики мігрені, який може допомогти пацієнтам з рефрактерною хронічною мігренню.

Передумови до проведення дослідження

Мета систематичного огляду полягала в оцінці ефективності та безпеки застосування моноклональних антитіл (МАТ) до кальцитонін-ген-зв'язаного пептиду (CGRP) у лікуванні пацієнтів з рефрактерною хронічною мігренню.

Методологія

Пошук відповідної літератури виконували за базами даних MEDLINE, Scopus, Science Direct та ClinicalTrials.gov. Публікації відбирали відповідно до критеріїв включення та виключення. Кінцеві точки оцінки ефективності та безпеки включали зміну кількості днів з мігренню на місяць відносно вихідного рівня (MMD), оцінку за спеціалізованим опитувальником якості життя при мігрені (MSQ), зміну кількості днів прийому спеціальних препаратів при гострих нападах мігрені на місяць відносно вихідного рівня (MAMD); зниження значень MMD на 50% або більше відносно вихідного рівня та зареєстровані побічні ефекти. Крім того, з метою оцінки ризику систематичних помилок у дослідженнях, відібраних для огляду, використовували інструмент співпраці Кокрейна для оцінки систематичної помилки (RoB 2).

Результати

Всього до огляду включили дані чотирьох досліджень, у яких взяли участь 2811 пацієнтів з рефрактерною хронічною мігренню. З них 667 отримували еренумаб, 838 - фреманезумаб, а 1306 - галканезумаб у рамках двох окремих досліджень. Всі досліджувані МАТ до CGRP та відповідні дози препаратів показали високу ефективність зниження показника MMD, скорочення обсягу застосування лікарських препаратів при гострих нападах і підвищенні показника MSQ. Було навіть зареєстровано кілька випадків зміни хронічного перебігу мігрені на епізодичний.

Щодо результатів безпеки, були відсутні відмінності у кількості або видах побічних ефектів між групою плацебо та групою застосування МАТ до CGRP.

Висновок

Таким чином, моноклональні антитіла до рецептора кальцитонін-ген-зв'язаного пептиду мають великий потенціал у лікуванні рефрактерної хронічної мігрені та зміні її перебігу.

Джерело:

European Journal of Medical Research

Стаття:

Treatment of resistant chronic migraine with anti-CGRP monoclonal antibodies: a systematic review

Автори:

Hugo Sevivas і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: