Метою оцінки було визначення клінічних факторів, що зумовлюють безпеку та ефективність застосування любіпростону, активатора апікальних хлорних каналів 2-го типу.
Застосування любіпростону було ефективним у пацієнтів чоловічої статі з хронічним запором, при цьому артеріальна гіпертензія, очевидно, була захисним фактором від розвитку нудоти.
Метою оцінки було визначення клінічних факторів, що зумовлюють безпеку та ефективність застосування любіпростону, активатора апікальних хлорних каналів 2-го типу.
У дослідженні взяли участь пацієнти з хронічним запором, яким був призначений любіпростон. Було проведено ретроспективну оцінку безпеки та ефективності застосування любіпростону за даними електронних медичних карт.
Загалом оцінку пройшли 155 пацієнтів (з них 76 чоловіків; середній вік 69 років). Застосування любіпростону було ефективним у 74 пацієнтів (47,8%). У 34 пацієнтів (21,9%) лікування було припинено через розвиток небажаних явищ, у тому числі дискомфорту або болю в животі, діареї та нудоти (у 3, 12 та 16 пацієнтів відповідно).
Ефективність застосування препарату була значною мірою пов'язана із застосуванням блокаторів кальцієвих каналів, статтю, віком, застосуванням антипсихотичних засобів, індексом маси тіла (ІМТ), наявністю цукрового діабету та артеріальної гіпертензії. При проведенні багатофакторного аналізу було встановлено, що ефективність значною мірою пов'язана з чоловічою статтю (відношення шансів (ВШ): 3,21) та ІМТ (ВШ: 1,14). Розвиток нудоти частіше спостерігався у пацієнтів віком до 65 років, при цьому було встановлено, що артеріальна гіпертензія є важливим захисним фактором від появи нудоти.
У пацієнтів чоловічої статі з хронічним запором застосування любіпростону може бути ефективним для зниження виразності симптомів цього захворювання.
Scandinavian Journal of Gastroenterology
Evaluation of efficacy and safety of lubiprostone in patients with chronic constipation
Yukiko Handa і співавт.
Коментарі (0)