EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Безпека та ефективність нової схеми ерадикації H. pylori на основі вонопразану

інфекція H. pylori інфекція H. pylori
інфекція H. pylori інфекція H. pylori

Мета цього одноцентрового проспективного рандомізованого клінічного дослідження полягала в оцінці безпеки та ефективності застосування нової схеми ерадикації на основі вонопразану порівняно із застосуванням чотирикомпонентної схеми на основі вісмуту у лікуванні осіб з інфекцією H. pylori.

Дивитися все

Гловні тези

У порівнянні з чотирикомпонентною схемою лікування на основі вісмуту, у осіб з інфекцією H. pylori застосування схеми на основі вонопразану забезпечувало порівнянну ефективність ерадикації патогену.

Передумови до проведення дослідження

Мета цього одноцентрового проспективного рандомізованого клінічного дослідження полягала в оцінці безпеки та ефективності застосування нової схеми ерадикації на основі вонопразану порівняно із застосуванням чотирикомпонентної схеми на основі вісмуту у лікуванні осіб з інфекцією H. pylori.

Методологія

Пацієнтів з інфекцією H. pylori, які раніше не отримували лікування, рандомізували в групу застосування схеми BACE (тобто вісмуту в дозі 220 мг 2 р/добу, амоксициліну в дозі 1000 мг, кларитроміцину в дозі 500 мг і езомепразолу в дозі 20 мг протягом 14 днів) або в групу застосування схеми VAS (тобто вонопразана в дозі 20 мг 2 р/добу, амоксициліну в дозі 750 мг 3 р/добу та пробіотика на основі S. boulardii у дозі 250 мг 2 р/добу) протягом 10 днів. Не менш як через 4 тижні після проведення лікування для оцінки ефективності ерадикації патогену виконували 13C-уреазний дихальний тест. Крім того, реєстрували дані про побічні ефекти. Також було виконано аналіз економічної ефективності та факторів, пов'язаних з успішністю ерадикації патогену.

Результати

Зі 135 осіб, які пройшли скринінг, у дослідження випадково було відібрано 126 осіб. У таблиці 1 наведено дані про частоту ерадикації патогену в групах застосування VAS та BACE за даними аналізу в популяції повного виконання протоколу (PP-аналіз) та аналізу, що виконується з припущення, що всі пацієнти отримали призначене лікування (ITT-аналіз). Порівняно з групою застосування VAS, у учасників із групи застосування BACE частота розвитку побічних ефектів була набагато вищою. Коефіцієнт «витрати – ефективність» у групі застосування VAS був нижчим, ніж у групі застосування BACE.

У групі застосування VAS ймовірність успішної ерадикації H. pylori була вищою у некурців (частота ерадикації 92,9 % у некурців та 42,9 % у курців) та у пацієнтів з малою площею поверхні тіла (ППТ) (частота ерадикації 92,2 % у осіб з ППТ <1,831 та 66,7% у осіб з ППТ ≥1,831).

Висновок

У лікуванні інфекції H. pylori застосування схеми на основі вонопразану було так само ефективним, як і застосування чотирикомпонентної схеми на основі вісмуту. Застосування схеми на основі вонопразану було економічно більш ефективним, супроводжувалося менш частим розвитком побічних ефектів і краще підходило пацієнтам з малою ППТ та пацієнтам, що не палять.

Джерело:

Gut

Стаття:

IDDF2022-ABS-0149 Effectiveness and safety of novel Vonoprazan-based regimen for H. pylori eradication in china: a single-centre, prospective, randomized trial

Автори:

Xiaoyong Wang і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: