Мета рандомізованого клінічного дослідження полягала в оцінці безпеки та ефективності мометазону фуроату у формі назального наноспрею (МФННС) у порівнянні з мометазону фуроатом у формі назального спрею (МФНС) у лікуванні алергічного риніту.
Мометазону фуроат у формі назального наноспрею перевершує мометазон фуроат у формі назального спрею, забезпечуючи більш ефективне полегшення симптомів риніту у пацієнтів віком 10–50 років.
Мета рандомізованого клінічного дослідження полягала в оцінці безпеки та ефективності мометазону фуроату у формі назального наноспрею (МФННС) у порівнянні з мометазону фуроатом у формі назального спрею (МФНС) у лікуванні алергічного риніту.
До дослідження було включено 20 пацієнтів віком 10–50 років. По 10 пацієнтів розподілили до групи застосування МФНС та до групи застосування МФННС у дозі 50 мкг відповідно. Для оцінки ефективності та безпеки препарат застосовували протягом 3 тижнів.
Як основний показник ефективності у дослідженні оцінювали середню зміну сумарного індексу виразності назальних симптомів (TNSS) за оцінкою лікаря протягом 21 дня відносно вихідного рівня. Крім того, оцінювали такі фактори ефективності, як сумарний індекс виразності симптомів (TSS, неназальні та назальні симптоми), виразність окремих назальних симптомів та TNSS за оцінкою пацієнта. Реєстрували небажані явища, що розвивалися під час лікування.
Клінічні та демографічні характеристики пацієнтів в обох групах були подібними. У групі застосування МФННС у порівнянні з групою застосування МФНС через 21 день лікування відзначалося значне зниження TNSS за оцінкою лікаря відносно вихідного рівня. У групі застосування МФННС спостерігалося також значне поліпшення стану, причому через 21 день після початку лікування воно було більш вираженим, ніж у другій групі. На початковому рівні у пацієнтів у групі застосування МФННС загальна виразність риніту була статистично значуще нижче порівняно з групою застосування МФНС.
У ході дослідження в обох групах виразність риніту за оцінкою лікаря продовжувала знижуватись. Крім того, у міру продовження терапії підвищувався рівень поліпшення стану. В обох групах було зареєстровано порівнянну кількість небажаних явищ. Більшість з них були визнані не пов'язаними з терапією, що проводилася, і були легкого або помірного ступеню тяжкості.
При застосуванні МФННС у дозі 50 мкг один раз на добу знижується виразність назальних симптомів, а саме набряку носової порожнини та закладеності носа, завдяки чому вказаний препарат вважається ефективним та добре переносимим варіантом терапії для лікування сезонного риніту у дітей та дорослих.
Italian Journal of Medicine
Efficacy and safety of a new mometasone furoate nasal spray formulation in patients with acute rhinosinusitis: a randomized clinical trial
Yasir Mehmood і співавт.
Коментарі (0)