EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Безпека та ефективність терапії топіроксостатом у різних дозах у пацієнтів з гіперурикемією з подагрою або без неї

подагра подагра
подагра подагра

Мета байєсівського мета-аналізу полягала в оцінці відносної безпеки та ефективності застосування топіроксостату у різних дозах у пацієнтів з гіперурикемією з подагрою або без неї.

Дивитися все

Гловні тези

У пацієнтів з гіперурикемією незалежно від наявності подагри терапія топіроксостатом у дозі 200 мг виявилася найбільш ефективною, проте була пов'язана з підвищеним ризиком розвитку небажаних явищ.

Передумови до проведення дослідження

Мета байєсівського мета-аналізу полягала в оцінці відносної безпеки та ефективності застосування топіроксостату у різних дозах у пацієнтів з гіперурикемією з подагрою або без неї.

Методологія

У дослідженні були зібрані непрямі та прямі дані з різних рандомізованих контрольованих досліджень (РКД), у яких плацебо порівнювали з топіроксостатом у різних дозах та алопуринолом у дозі 200 мг у пацієнтів з гіперурикемією з подагрою або без неї.

Результати

Критеріям включення в мета-аналіз відповідали 5 РКД, в які були включені 733 учасники. Число пацієнтів, які досягли цільового рівня сечової кислоти в сироватці крові, було статистично значуще вищим у групі застосування топіроксостату в дозі 200 мг порівняно з групою плацебо (відношення шансів: 1,023). Крім того, кількість пацієнтів, які досягли цільового рівня сечової кислоти в сироватці крові, була статистично значуще вищою при застосуванні топіроксостату в інших дозах та алопуринолу порівняно з плацебо.

Результати ранжування ймовірності з урахуванням поверхні під кумулятивною кривою розподілу (SUCRA) свідчать про те, що при терапії топіроксостатом у дозі 200 мг частіше досягався найкращий цільовий рівень сечової кислоти у сироватці крові. Наступні варіанти терапії розподілялися наступним чином: топіроксостат у дозі 80 мг, алопуринол 200 мг, топіроксостат у дозі 120 мг, топіроксостат у дозі 160 мг, топіроксостат у дозі 60 мг, топіроксостат у дозі 40 мг та плацебо. Частота розвитку небажаних явищ у групі плацебо була нижчою, ніж у групах застосування топіроксостату у дозі 40 мг, топіроксостату у дозі 60 мг та топіроксостату у дозі 200 мг.

Висновок

У пацієнтів з гіперурикемією незалежно від наявності подагри при терапії топіроксостатом у дозі 200 мг частіше досягався найкращий цільовий рівень сечової кислоти у сироватці крові, але спостерігався більш високий ризик розвитку небажаних явищ.

Джерело:

International Journal of Clinical Pharmacology and Therapeutics

Стаття:

Comparative efficacy and safety of topiroxostat at different dosages in hyperuricemic patients with or without gout: A network meta-analysis of randomized controlled trials

Автори:

Young Ho Lee і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: