Мета цього дослідження полягала в оцінці того, як лікування омалізумабом впливає на пацієнтів з ХCК на тлі спалаху інфекції, що викликається вірусом SARS-CoV-2.
Застосування омалізумабу у осіб з хронічною спонтанною кропив'янкою (ХCК) під час спалаху COVID-19 є безпечним і не призводить до підвищення ризику розвитку COVID-асоційованих інфекцій, пневмонії, а також госпіталізації.
Мета цього дослідження полягала в оцінці того, як лікування омалізумабом впливає на пацієнтів з ХCК на тлі спалаху інфекції, що викликається вірусом SARS-CoV-2.
До дослідження було включено 370 пацієнтів із ХСК.
У 60 (16,2%) із 370 пацієнтів було діагностовано коронавірусну інфекцію (COVID-19). Частота розвитку пневмонії та госпіталізації становили 4,1 та 1,9 % відповідно. Що стосується частоти отримання позитивного результату аналізу на вірус SARS-CoV, а також частоти розвитку COVID-асоційованої пневмонії та госпіталізації, статистично значущих відмінностей між пацієнтами, які отримували омалізумаб, та пацієнтами, які не отримували цей препарат, виявлено не було. Встановлено, що такі фактори, як концентрація IgE у сироватці крові, стать, тривалість присутності ХСК, одержання лікування омалізумабом та наявність атопічної конституції, не були пов'язані з підвищенням ризику отримання позитивного результату аналізу на SARS-CoV-2 у осіб з ХСК.
Застосування омалізумабу у пацієнтів із ХСК не пов'язане з підвищенням ризику розвитку інфекції, що викликається вірусом SARS-CoV-2, COVID-асоційованої пневмонії та госпіталізації. Це свідчить на користь безпеки застосування омалізумабу у пацієнтів з ХСК під час спалаху COVID-19.
Revue Française d'Allergologie
The course of COVID-19 in patients with chronic spontaneous urticaria receiving omalizumab treatment
Emel Atayik і співавт.
Коментарі (0)