Попереднє застосування ванкоміцину сприяло приживленню спорових бактерій Firmicutes у мікробіомі шлунково-кишкового тракту (ШКТ).
Застосування препарату SER-287 є новою багатообіцяючою, безпечною та добре переносимою парадігмою пероральної терапії виразкового коліту.
Було виконане подвійне сліпе, плацебо-контрольоване клінічне дослідження фази 1b з призначення перорального мікробіомного препарату SER-287 (пероральний препарат спор Firmicutes) пацієнтам з виразковим колітом, з метою оцінки його ефективності і безпеки, а також ефективності попереднього застосування ванкоміцину з метою прекондиціонування та приживлення бактерій SER-287 у толстому кишківнику.
До дослідження залучили 58 дорослих пацієнтів з виразковим колітом легкого або середнього ступеня важкості (за значеннями модифікованої шкали Mayo від 4 до 10-ти, та при значенні ендоскопічної підшкали більше 1).
Пацієнтам- учасникам призначали попередньо шестиденно ванкоміцин перорально (125 мг 4 рази на добу), чи плацебо, після чого 8 тижнів давали препарат SER-287 перорально, чи плацебо.
Пацієнти з з виразковим колітом були рандомізовані (з розрахунку: 2:3:3:3) в групи, що отримували плацебо, після того – тільки плацебо або тільки препарат SER-287 раз на тиждень, чи ванкоміцин з наступним прийомом препарату SER-287 раз на тиждень чи раз на день.
Первинними кінцевими точками дослідження були: безпекові дані та будь-які зміни мікробіому ШКТ. Клінічна ремісія, клінічна відповідь, ендоскопічне покращення, були взяті в якості вторинних кінцевих точок дослідження.
Також оцінювали профіль безпеки та клінічну ремісію (за значеннями модифікованої шкали Mayo менше 2-х; та при значеннях ендоскопічної підшкали 0 чи 1), та приживлення культури SER-287 (за визначенням видовоспецифічних бактерій у калі після, але не перед початком терапії SER-287).
Приживлення культури SER-287 та порушення складу мікробіому та асоційованих метаболітів оцінювали шляхом аналізу калу на початку дослідження, після прекондиціонування, також на протязі і по закінченню 4-х тижнів призначення препарату SER-287 або плацебо.
Більша, ніж в інших групах дослідження, частка пацієнтів у групі, що послідовно приймали ванкоміцин та препарат SER-287, вступила у клінічну ремісію на восьмий тиждень терапії, що відображено в таблиці нижче.
|
Група прийому ванкоміцину та препарату SER-287 1 раз на день |
Група прийому плацебо та плацебо |
Група прийому плацебо та препарату SER-287 1 раз на тиждень |
Група прийому ванкоміцину та препарату SER-287 1 раз на тиждень |
частка пацієнтів, що вступила у клінічну ремісію |
40% |
0% |
13.3% |
17.7% |
(Вертикальна вісь) Частка пацієнтів, що вступила у клінічну ремісію
(Горизонтальна вісь)
Група прийому плацебо та плацебо (n = 11)
Група прийому плацебо та препарату SER-287 1 раз на тиждень (n = 15)
Група прийому ванкоміцину та препарату SER-287 1 раз на день (n = 17)
Група прийому ванкоміцину та препарату SER-287 1 раз на день (n = 15)
У порівнянні з групою, що отримувала тільки плацебо, збільшену кількість мікроорганізмів виду спостерігали на сьомий день в калі в усіх групах, що приймали препарат SER-287. Тим не менше, в групі, що отримала препарат SER-287 після плацебо, ця зміна не втрималася після дня «7».
Порівняно з групою, що отримувала тільки плацебо, збільшену кількість мікроорганізмів виду SER-287 спостерігали з десятого дня і до закінчення чотирьох тижнів дослідження, в калі в усіх групах, що приймали ванкоміцин.
Збільшену кількість мікроорганізмів виду SER-287 спостерігали з сьомого по десятий день у калі в усіх групах, що приймали препарат SER-287 щоденно або щотижнево. Порушення кишкового мікробіому та складу його метаболітів були пов’язані з прийомом як ванкоміцину, так і препарату SER-287. Частка побічних ефектів проміж груп значимо не відрізнялась.
Дані дослідження підтверджують вигідний ефект прийому препарату SER-287 на мікробіом кишківника та пов’язані метаболіти, шляхом впливу на різні фізіологічні механізми, і є важливими для менеджменту виразкового коліту.
Згідно із зазначеними багатообіцяючими результатами, препарат SER-287 щоденно після прекондиціонування ванкоміцином, перейшов у фазу клінічних досліджень 2b (Clinicaltrials.gov, #NCT03759041).
Як показали результати клінічного дослідження фази 1b, призначення експериментального препарату SER-287 (пероральний препарат спор Firmicutes) пацієнтам з виразковим колітом легкого або середнього ступеня важкості, які попередньо отримували ванкоміцин, призводило до клінічно вираженої ремісії у значуще більшої частки пацієнтів, порівняно з контрольною групою, що отримувала плацебо.
Також, безпека та переносимість препарату SER-287 були визначені як такі, що не відрізняються від плацебо. Попереднє застосування ванкоміцину сприяло приживленню спорових бактерій Firmicutes у мікробіомі шлунково-кишкового тракту (ШКТ).
Gastroenterology
A Phase 1b safety study of SER-287, a spore-based microbiome therapeutic, for active mild to moderate ulcerative colitis
Matthew R. Henn et al.
Коментарі (0)