EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Серцево-судинні ризики у пацієнтів, які приймали або не приймали інгібітори ксантиноксидази та фебуксостат порівняно з алопуринолом

Серцево-судинні ризики у пацієнтів, які приймали або не приймали інгібітори ксантиноксидази та фебуксостат порівняно з алопуринолом Серцево-судинні ризики у пацієнтів, які приймали або не приймали інгібітори ксантиноксидази та фебуксостат порівняно з алопуринолом
Серцево-судинні ризики у пацієнтів, які приймали або не приймали інгібітори ксантиноксидази та фебуксостат порівняно з алопуринолом Серцево-судинні ризики у пацієнтів, які приймали або не приймали інгібітори ксантиноксидази та фебуксостат порівняно з алопуринолом

В ретроспективному когортному дослідженні порівнювали частоту великих серцево-судинних подій (ВССП) та смертність від усіх причин між когортами застосування  і без застосування ІКО, а також серед пацієнтів, які приймали алопуринол та фебуксостат.  

Дивитися все

Гловні тези

В дослідженні за участі 13997 пацієнтів з подагрою не виявлено переваги інгібіторів ксантиноксидази (ІКО) щодо ризику настання великих серцево-судинних подій або смертності від усіх причин; для фебуксостата отримані подібні показники ризику серцево-судинних подій або смертності від усіх причин порівняно з алопуринолом; супутнє застосування колхіцину знижувало ризик смерті від буд-яких причин серед пацієнтів, які приймали ІКО і прийом цього засобу > 3 днів суттєво знижував частоту госпіталізацій з приводу серцевої недостатності.  

Передумови до проведення дослідження

В ретроспективному когортному дослідженні порівнювали частоту великих серцево-судинних подій (ВССП) та смертність від усіх причин між когортами застосування  і без застосування ІКО, а також серед пацієнтів, які приймали алопуринол та фебуксостат.  

Методологія

Метод зіставлення за індексом схильності був застосований для зрівняння когорти пацієнтів, які приймали ІКО, в співвідношенні 1:1 з когортою без застосування ІКО. Пацієнти, які приймали фебуксостат, були зрівняні в співвідношенні 1:3 з пацієнтами, які приймали алопуринол. Підгрупові аналізи проводилися для вивчення ефектів колхіцину.

Результати

Із загальної популяції 13997 пацієнтів з подагрою у 3607 (26,8%) застосовували ІКО та у 10390 (74,2%) не застосовували ІКО. При порівнянні двох когорт серед користувачів та некористувачів ІКО (в кожній по 3607 осіб) були отримані схожі показники частоти ВССП та смертності від усіх причин, що відображено в таблиці 1. 


Серед користувачів фебуксостата (n = 276) відзначався схожий ризик ВССП порівняно з користувачами алопуринола, з тенденцією до нижчої частоти госпіталізацій з приводу серцевої недостатності, що відображено в таблиці 2.


Супутнє застосування колхіцина знижувало ризик смертності від усіх причин серед користувачів ІКО


Висновок

Схожі профілі ризику ВССП та смертності від усіх причин спостерігалися серед пацієнтів з подагрою, які приймали ІКО та не приймали ІКО. Серед пацієнтів, які приймали фебуксостат, отримані схожі показники ВССП та смертності від усіх причин порівняно з користувачами алопуринола, з тенденцією до нижчої частоти госпіталізацій з приводу серцевої недостатності. 

Джерело:

Europe PMC

Стаття:

Comparative cardiovascular risk in users versus non-users of xanthine oxidase inhibitors and febuxostat versus allopurinol users.

Автори:

Ju C et al.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді ua en ru
Спробуй: